Daum: Karne były podyktowane prawidłowo

Piłka nożna

Polska bez problemu zakwalifikuje się bezpośrednio na mundial w Rosji. Tym bardziej z trenerem Nawałką, który doskonale rozumie ten zespół i perfekcyjnie wykorzystuje jego umiejętności – powiedział trener piłkarzy Rumunii Christoph Daum po przegranym 1:3 meczu eliminacji mistrzostw świata z Polską.

– Gratulacje dla trenera Adama Nawałki i jego drużyny. Nam zabrakło dyscypliny w realizacji taktyki. Przy wyniku 0:3 bardziej zaryzykowaliśmy, ale wtedy Polska mogła grać już spokojnie, stabilnie i nie odmieniliśmy losów spotkania. Dlaczego zaczęliśmy mecz tak ostrożnie? Uważam, że nie zawsze trzeba podejmować ryzyko od początku. Przyjechaliśmy tutaj z założeniem, żeby kontrolować sytuację na boisku i nie dopuścić do stwarzania przed Polskę sytuacji bramkowych. Chcieliśmy to realizować krok po kroku. Nie udało się. Jeśli chodzi o rzuty karne, uważam, że były podyktowane prawidłowo – stwierdził Daum.

 

– Reprezentacja Polski prezentuje się bardzo dobrze, jest ze sobą zgrana. Zrobiła duże postępy, ma wielu piłkarzy najwyższej klasy, grających regularnie w europejskich zespołach. A jeśli ktoś nie gra, jak ostatnio Grzegorz Krychowiak w PSG, selekcjoner może go zastąpić kimś innym, ma różne alternatywy. Polski zespół w ciągu ostatniego roku osiągał bardzo dobre wyniki. Przykładem mistrzostwa Europy 2016. Drużyna rośnie jako zespół. To jest faworyt naszej grupy. Sądzę, że bez problemu zakwalifikuje się bezpośrednio na mundial w Rosji. Tym bardziej z trenerem Nawałką, który doskonale rozumie ten zespół i perfekcyjnie wykorzystuje jego umiejętności – dodał selekcjoner Rumunów.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze