Dookoła Wielkiej Brytanii: Triumf Niewiadomej!

Katarzyna Niewiadoma (WM3) zwyciężyła w klasyfikacji generalnej zakończonego w niedzielę kolarskiego wyścigu Dookoła Wielkiej Brytanii. Ostatni, piąty etap wokół Londynu (88,2 km) wygrała finiszująca na czele peletonu Belgijka Jolien D'Hoore (Wiggle High5).

Wyprzedziła Brytyjkę Hannah Barnes (Canyon) i zawodniczkę z Luksemburga Christine Majerus (Boels Dolmans).

W niedzielę najwyższą lokatę z Polek zajęła Małgorzata Jasińska (Cylance) - 24., Niewiadoma przyjechała na 31. miejscu, w tym samym czasie co zwyciężczyni etapu.

W klasyfikacji generalnej 22-letnia srebrna medalistka Igrzysk Europejskich w Baku i dwukrotna mistrzyni kontynentu w kategorii U-23, wyprzedziła Majerus o 1.18 oraz Barnes o 1.30. Jasińska została sklasyfikowana na 20. miejscu ze stratą 2.17 do Niewiadomej.