El. MŚ 2018: Zabójczy finisz Islandii! Pierwsza porażka Chorwacji

Przez 89 minut rywalizacji na szczycie grupy I eliminacji MŚ 2018 można było odnieść wrażenie, że piłkarze Islandii i Chorwacji myślą już o wakacjach. W 90. minucie gospodarze z Wyspy Gejzerów zwietrzyli jednak szansę przy stałym fragmencie gry, a dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Hordar Magnusson. Triumf Islandii oznacza, że zespoły z dwóch pierwszych miejsc mają po szóstej kolejce po 13 punktów.

Chorwacja przystępowała do spotkania z Islandią z czterema zwycięstwami i jednym remisem w pięciu dotychczasowych meczach. Chorwacji przed szóstą kolejką wygodnie zasiadali więc w fotelu lidera grupy I, ale nie mogli sobie pozwolić na porażkę na Wyspie Gejzerów. Islandczycy chcieli się jednak zrewanżować za porażkę z listopada, gdy Hrvatska pokonała ich przed własną publicznością 2:0.

Okazje obu drużyn w ciągu 90 minut można było jednak policzyć na palcach jednej ręki, a piłkarze wyglądali jakby intensywniej myśleli już o wakacjach niż o sposobie, w jaki możnaby wyrolować rywala. W pierwszej połowie najciekawiej zrobiło się po uderzeniu z rzutu wolnego Gylfiego Sigurdssona, ale strzał specjalisty Swansea od stałych fragmentów przeleciał obok słupka chorwackiej bramki. Z kolei Chorwaci mieli najgroźniejszą okazję w drugiej połowie, ale Nikola Kalinić uderzał obok bramki.

Gdy wszyscy na stadionie i przed telewizorami pogodzeni byli już z bezbramkowym remisem, Isladnczycy zaatakowali po raz ostatni. Dośrodkowanie Sigordssona z rzutu rożnego spadło prosto na głowę... i bark Hordura Bjorvina Magnussona, a ten w sobie tylko wiadomy sposób umieścił piłkę w siatce. Lovre Kalinić mógł zachować się lepiej, ale przepuścił futbolówkę i to gospodarze mogli świętować triumf tuż przed wakacjami!

Zarówno Islandia, jak i Chorwacja mają po 13 punktów i przewodzą w grupie I. Pierwsi są Chorwaci, którzy mają lepszy bilans bezpośrednich meczów.

Islandia - Chorwacja 1:0 (0:0)
Bramka: Hordar Magnusson 90