Karkosik wygrał Drift Masters Grand Prix w Płocku, Więcek na podium

Moto
Karkosik wygrał Drift Masters Grand Prix w Płocku, Więcek na podium
fot. Materiały prasowe

Dawid Karkosik wygrał widowiskową i trudną, trzecią rundę serii Drift Masters Grand Prix. Na wyjątkowym torze na stadionie Wisły Płock zacięty pojedynek o trzecie miejsce stoczyli także jego zespołowi koledzy z ekipy Budmat Auto Drift Team, Piotr Więcek i James Deane.

Choć zmagania na specjalnie przygotowanej na tę okazję, wąskiej i wymagającej trasie w Płocku rozpoczęły się na suchej nawierzchni, w połowie rywalizacji nad okolicą rozpadał się deszcz, jeszcze bardziej utrudniając i uatrakcyjniając sobotnie widowisko. W dramatycznym finale zwyciężył pochodzący z Torunia Dawid Karkosik, pokonując Pawła Borkowskiego i zgarniając nie tylko imponujący puchar, ale także nagrodę główną w wysokości ośmiu tysięcy euro.


Jednym z najatrakcyjniejszych pojedynków dnia była również walka zespołowych kolegów z Budmat Auto Drift Teamu o trzeci stopień podium. Dwa spektakularnie strzelające z wydechów Nissany niemal ocierały się o siebie w zakrętach i na wytyczonym przed trybuną główną rondzie. Ostatecznie to płocczanin uzupełnił pierwszą trójkę, podczas gdy Irlandczyk musiał zadowolić się czwartym miejscem.

Obaj do Płocka przylecieli prosto z amerykańskiego New Jersey, gdzie tydzień wcześniej startowali w czwartej rundzie serii Formula Drift w barwach Worthouse Drift Teamu. Przed polską publicznością obaj zachwycali już od piątkowych kwalifikacji, w których zajęli dwa pierwsze miejsca w stawce ponad 50 kierowców z całej Europy, w sobotę wygrywając następnie wszystkie pojedynki w drodze do finałów Top 4.

Czwarta runda Drift Masters Grand Prix odbędzie się dokładnie za miesiąc, na specjalnie przygotowanym na tę okazję torze wewnątrz toruńskiej Motoareny. Tydzień później Więcek i Deane wystartują w piątej rundzie Formuły DRIFT w Montrealu w Kanadzie. Z kolei tydzień przed DMGP w Toruniu Deane będzie po raz kolejny gościem legendarnego, brytyjskiego Festiwalu Prędkości w Goodwood.

„Jestem bardzo szczęśliwy!
 - mówi Dawid Karkosik. - Dwie pierwsze rundy tego sezonu były dla mnie dość pechowe, a i w ten weekend miałem trochę problemów, dlatego nie spodziewałem się takiego zakończenia rundy w Płocku. Nigdy tutaj nie wygrałem, a rok temu w finale pokonał mnie właśnie Paweł, dlatego bardzo się cieszę z dzisiejszej wygranej. Następna runda DMGP odbędzie się w moim rodzinnym Toruniu. Tam również nigdy nie wygrywałem, ale bardzo lubię ten tor i mam nadzieję, że powalczymy na nim przynajmniej o podium”.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu trzeciej rundy DMGP w Płocku
 – dodaje Piotr Więcek, trzykrotny mistrz Drift Masters GP. - Cieszę się z podium przed płocką publicznością i gratuluję Dawidowi oraz Pawłowi dwóch pierwszych miejsc. Dawid był dzisiaj najlepszy w bardzo trudnych warunkach, ale mam nadzieję, że podczas następnej rundy w Toruniu kolejność na podium będzie trochę inna i w końcu uda mi się w tym sezonie wygrać. Świetnie pojechał dzisiaj także James, z którym stoczyliśmy piękny pojedynek o trzecie miejsce, także gratulacje również dla niego”.

„To była świetna runda Drift Masters Grand Prix, choć była także bardzo trudna z powodu deszczu, po którym tor miał zupełnie inną przyczepność
 – podkreśla James Deane, zwycięzca pierwszej rundy DMGP w Poznaniu. - Warunki zmieniały się z zakrętu w zakręt, ale doszedłem aż do pojedynku o trzecie miejsce, który stoczyłem z moim przyjacielem i kolegą z zespołu, Piotrem Więckiem. To była szalona walka! Gdy prowadziłem, Piotr niemal ocierał się o mnie przez cały czas. Byłem pod wrażeniem jego jazdy, bo goniąc nie byłem w stanie zbliżyć się do niego równie mocno. Świetnie się jednak bawiłem, a cały zespół spisał się rewelacyjnie, więc to był bardzo udany weekend. Teraz czekamy już na Toruń”.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze