Małopolski Wyścig Górski: Podwójne zwycięstwo Paterskiego

Inne
Małopolski Wyścig Górski: Podwójne zwycięstwo Paterskiego
fot. PAP

Maciej Paterski wygrał w Nowym Targu ostatni, trzeci etap i przypieczętował zwycięstwo w Małopolskim Wyścigu Górskim. Kolarz ekipy CCC Sprandi Polkowice najszybciej finiszował z siedmioosobowej czołówki.

Paterski był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem imprezy. Dzień wcześniej triumfował po indywidualnej akcji, uzyskując w Starym Sączu ponad minutę przewagi nad rywalami.

W niedzielę wyprzedził na mecie Pawła Bernasa (Domin Sport) oraz Duńczyka Jonasa Gregaarda Wilsy'ego (Riwal Platform). Taka sama kolejność była w klasyfikacji generalnej.

 

"Wczorajsza wygrana sporo mnie kosztowała i dzisiaj czułem w nogach trudy tamtej ucieczki, jednak radość z wygranej jest zdecydowanie większa" - stwierdził Paterski.

Zapytany, który odcinek niedzielnej rywalizacji był najtrudniejszy, zawodnik CCC Polkowice odpowiedział, że podjazd pod osiedle Pitoniówka koło Szaflar.

"Znam go wprawdzie z Tour de Pologne, ale trzykrotne jego pokonywanie dało mi się we znaki. Bardzo mocno atakował tam m.in. Marek Rutkiewicz (Wibratech 7R Fuji), ale dzięki mojej drużynie mogłem zachować trochę zapasu sił, który zdecydowanie przydał się na finiszu" - podsumował.

Ten sam odcinek był najtrudniejszy dla Pawła Bernasia.

"Oj, zapamiętam go na pewno i to na długo! Jest bardzo sztywny, ale na szczęście nie bardzo długi, więc jakoś go przetrwałem i to dosłownie. Nie przejechałem go w pierwszej grupie, oszczędzałem siły minimalizując jedynie straty i to, jak się okazało, była dobra strategia" - podkreślił zawodnik grupy Domin Sport.

Dodał, że cały wyścig w jego wykonaniu był bardzo udany: "W generalce kolejni po mnie zawodnicy mieli dosłownie po kilka sekund straty, więc naprawdę czuję wielką radość, że udało się wykrzesać resztki sił na finiszu".

Tylko dyrektor wyścigu Marek Kosicki stwierdził, że Pitoniówka trochę go zawiodła.

"Przyznam, że liczyłem na tym podjeździe na solidne rozbicie peletonu, a co za tym idzie - jeszcze większe emocje w końcówce" - ocenił. Zaraz jednak dodał, że ogólnie, podobnie jak kolarze, uważa całą rywalizację za niezwykle trudną, wymagającą dużych umiejętności i doświadczenia.

Na rozpoczynającą się w Chochołowie 118-kilometrową trasę z sześcioma premiowanymi podjazdami ruszyło w niedzielę 95 kolarzy. Do Nowego Targu dojechało 83.

Wyniki 3. etapu, Chochołowskie Termy - Nowy Targ (113 km):

1. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice)     - 2:49.21
2. Paweł Bernas (Domin Sport)
3. Jonas Gregaard Wilsy (Dania/Riwal Platform)
4. Marek Rutkiewicz (Wibatech 7r Fuji)
5. Adam Stachowiak (Voster Uniwheels)
6. Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice)       ten sam czas

Klasyfikacja generalna:

1. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice)     - 9:07.25
2. Paweł Bernas (Domin Sport)                       1.18
3. Jonas Gregaard Wilsy (Dania/Riwal Platform)      1.21
4. Marek Rutkiewicz (Wibatech 7r Fuji)              1.22
5. Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice)            1.26
6. Adam Stachowiak (Voster Uniwheels)               1.27

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze