Edelbiev: Potwierdzam, że prowadzimy rozmowy z Khalidovem

Sporty walki

Potwierdzę, że prowadzimy negocjacje. Mamed naszym zawodnikiem? To jeszcze daleka droga. Faktem jest, że prowadzimy rozmowy i może w przeciągu kilku miesięcy będziemy w stanie coś ogłosić - powiedział Baysangur Edelbiev, przedstawiciel ACB na Europę.

Wraz z występem na gali KSW 39: Colosseum Mamedowi Khalidovowi (34-4-2, 13 KO, 17 SUB) skończył się kontrakt z największą polską organizacją MMA. Czeczen jest więc wolnym zawodnikiem i nie wiadomo, jaka przyszłość go czeka. Sam mówi, że chce odpocząć, a decyzję podejmie za jakiś czas. O jego względy nie będą jednak zabiegać tylko Maciej Kawulski z Martinem Lewandowski, ale również Mairbek Khasiev - szef bardzo szybko rozwijającej się organizacji ACB.

Kilka dni temu Khasiev stwierdził, że rozmawiał już z Khalidovem o kontrakcie i już niedługo zobaczymy go w ACB, gdyż - w przeciwieństwie do ostatnich miesięcy - nie ma już żadnych zobowiązań w Polsce. -  Miał w karierze bardzo trudne walki i mocnych rywali. Jest w pierwszej piętnastce swojej kategorii wagowej - powiedział. W studiu Punchera pojawił się Baysangur Edelbiev, przedstawiciel ACB na Europę, który wypowiedział się na ten temat.

Potwierdzę, że prowadzimy negocjacje. Mamed naszym zawodnikiem? To jeszcze daleka droga. Faktem jest, że prowadzimy rozmowy i może w przeciągu kilku miesięcy będziemy w stanie coś ogłosić - wyznał.

Edelbiev przyznał również, że organizacja ma obecnie na wyłączność 190. zawodników. W tym roku planuje również 25 gal, a ACB 75 ma odbyć się pod koniec roku w Moskwie. - Możemy się tam spodziewać kilku Polaków - zakończył.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze