Euro U-21: Przedstawiciele UEFA są już w Bydgoszczy

Piłka nożna
Euro U-21: Przedstawiciele UEFA są już w Bydgoszczy
fot. Radoslaw Jozwiak/Cyfrasport

Przedstawiciele UEFA odpowiedzialni za nadzór nad przebiegiem piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21 przyjechali do Bydgoszczy. Dziesięcioosobowa grupa wraz z lokalnym komitetem organizacyjnym dopina ostatnie szczegóły przed pierwszym meczem w grodzie nad Brdą.

„Obecnie trwają końcowe prace nad murawą, brandingiem stadionu, montażem punktów gastronomicznych oraz sprawdzanie systemu dostępu na stadion, w tym przede wszystkim kołowrotów. Niedługo otwieramy centrum akredytacji. Trwają także ostateczne prace konserwatorskie oraz porządkowe. W 90 procentach stadion jest gotowy na pierwszy mecz” – powiedział pełnomocnik prezydenta Bydgoszczy ds. organizacji UEFA EURO Tomasz Dobrowolski.

 

Przedstawiciele Unii Europejskich Związków Piłkarskich, którzy przyjechali do Bydgoszczy, odpowiedzialni będą m.in. za kwestie medialne, marketing, czy dbanie o odpowiedni stan murawy jednej z dwóch aren rozgrywek w grupie B – bydgoskiego stadionu Zawiszy im. Zdzisława Krzyszkowiaka.

 

W dni meczowe, a więc 17, 20 i 23 czerwca mieszkańców i przebywających w mieście kibiców czekają zmiany w organizacji ruchu. Największe zajdą na ulicach Gdańskiej, Modrzewiowej, Rekreacyjnej i Zamczysko, czyli w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu. Władze Bydgoszczy zachęcają kibiców i gości do korzystania w te dni z komunikacji miejskiej, która decyzją Rady Miasta będzie bezpłatna dla posiadaczy biletów oraz akredytacji na poszczególne spotkania.

 

Dla tych, którzy jednak zdecydują się dojechać na stadion własnym samochodem, przygotowano specjalne parkingi, w tym największy zarówno dla aut osobowych, jak i autokarów, na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego. Jest on oddalony od Zawiszy niecałe 4 km, jednak na stadion będzie można dojechać z parkingu specjalną, bezpłatną linią komunikacji miejskiej.

 

Największym zainteresowaniem cieszy się ostatni mecz w grodzie nad Brdą, który 23 czerwca rozegrają reprezentacje Serbii i Hiszpanii. Władze Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz dyrektor turnieju UEFA EURO U21 Poland podjęli decyzję o uruchomieniu dodatkowej sprzedaży biletów na to spotkanie. Do systemu sprzedaży internetowej trafi ich aż 1312. Nadal można kupić wejściówki na pierwszy mecz Portugalia – Serbia (17 czerwca) oraz tzw. pojedynek bałkański, czyli mecz pomiędzy Serbią i Macedonią (20 czerwca).

 

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze