Euro U-21: Szwedzi już na Lubelszczyźnie

Piłka nożna
Euro U-21: Szwedzi już na Lubelszczyźnie
fot. Cyfrasport

Reprezentacja Szwecji na piłkarskie młodzieżowe mistrzostwa Europy wylądowała w poniedziałek na lotnisku Lublin w Świdniku, gdzie w godzinach wieczornych na boisku miejscowej Avii odbyła pierwszy trening.

Szwedzi bronią tytułu sprzed dwóch lat z Pragi i choć wielu zawodników z tamtej ekipy przekroczyło już limit wiekowy, to zdaniem trenera Hakana Erikssona zamierzają się liczyć w walce o obronę mistrzostwa Starego Kontynentu.

Reprezentacja Szwecji opiera się głównie na zawodnikach występujących w krajowych rozgrywkach, m.in. z IFK Norrkoeping, FK Djurgardens, Elitfotboll AB, Malmoe FF czy IF Elfsborg.

W zespole Erikssona grać będzie m.in. napastnik Paweł Cibicki, 23-latek urodzony w Malmoe, który występował również w młodzieżowych reprezentacjach Polski i przewidywany był przez trenera Marcina Dornę do udziału w tych MME w Biało-Czerwonych barwach. Sam zawodnik niedawno podjął decyzję, że będzie reprezentował kraj, w którym się urodził.

Szwedzi, grupowi rywale Polaków, pierwszy swój mecz rozegrają w Kielcach z Anglią w piątek 16 czerwca. W dwóch kolejnych spotkaniach w grupie A zmierzą się na Arenie Lublin z Polską (19 czerwca) i Słowacją (22 czerwca).

Dlatego ich miejscem pobytu jest Lubelszczyzna, a miejscem odbywania treningów stadion Avii w Świdniku. W Lublinie spodziewane jest przybycie przynajmniej 4 tysięcy kibiców ze Szwecji, którzy już zgłaszali miejscowym władzom oraz policji, że zgodnie z ich tradycją na mecze rozgrywane w Lublinie chcą w sposób zorganizowany wspólnie przechodzić grupowo z centrum miasta.

Miejsca w lubelskich hotelach są od dawna zajęte w sporej mierze przez Szwedów, a z myślą także o nich miejscowy MOSiR - jak powiedział prezes Jacek Czarecki - przygotował specjalne miejsca parkingowe dla kamperów w ośrodku nad Zalewem Zemborzyckim.

Pierwszy mecz tegorocznych MME Szwecja - Anglia odbędzie się w piątek o godz. 18 w Kielcach, ale oficjalna ceremonia otwarcia turnieju UEFA Euro U-21 nastąpi tego samego dnia przed zaplanowanym na godz. 20.45 meczem Polska - Słowacja na Arenie Lublin.

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze