Milion dolarów dla najlepszych graczy Quake'a na świecie

E-sport
Milion dolarów dla najlepszych graczy Quake'a na świecie
fot. ESL

Quake z przytupem przypomni młodym, na jakim tytule budowano fundamenty esportu. Czekają nas bowiem zawody Quake World Championship z łączną pulą miliona dolarów do wygrania.

Na targach E3 Bethesda i id-Software ogłosiły, że nadchodzący Quake Champions z hukiem wejdzie na esportową scenę. Wszystko to za sprawą turnieju Quake World Championship, który odbędzie się podczas zbliżającego się QuakeConu. W puli nagród ulokowano okrągły milion dolarów. Przy organizacji wydarzenia pomoże natomiast ESL. Zmagania rozgrywać będą się w klasycznych dla sceny Quake’a trybach 1vs1 (duel) oraz 4vs4 (sacrifice).

 

- Quake ma potencjał na to, aby zjednoczyć widzów wszystkich gatunków gier –  powiedział Michał Blicharz, wiceprezes ds. Pro Gamingu w ESL. – ESL ma tę grę w swoim DNA, przez co jesteśmy idealnym parterem esportowym dla id Software – dodał. Tim Willits ze Studio id Softwere uważa natomiast, że: - Quake wraca na esportową scenę w wielkim stylu dzięki Quake Champions. Quake World Championship będzie ostatecznym testem umiejętności dla najlepszych graczy świata.

 

 

Światowe mistrzostwa w Quake Champions odbędą się między 24 a 26 sierpnia w Dallas. Weźmie w nich udział 8 najlepszych formacji z całego świata, a także 32 indywidualnych graczy. Zarówno zespoły, jak i zawodnicy wyłonienie zostaną na drodze internetowych kwalifikacji, regionalnych finałów LAN-owych, a także eliminacji offline w systemie BYOC, które odbędą się na samym QuakeConie.

 

Polska w swej esportowej historii mogła pochwalić się wybitnymi osiągnięciami na scenie Quake’a. Wystarczy powiedzieć o Macieju ‘avku’ Krzykowskim, który co prawda dwa lata temu zszargał swoją opinię aferą narkotykową, aczkolwiek swego czasu należał do ścisłej czołówki globu. W 2007 roku został nawet najmłodszym mistrzem świata podczas Electronic Sports World Cup w Paryżu. Czy nowa generacja zapaleńców "Wstrząsu" zdoła wciągnąć biało-czerwoną flagę na esportowy szczyt?

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze