Piąty sezon ESL Pro League pobił rekord oglądalności

E-sport
Piąty sezon ESL Pro League pobił rekord oglądalności

Mimo krytycznych komentarzy ze strony społeczności, a w tym profesjonalnych graczy, ESL ogłosiło, że piąty sezon ligi profesjonalistów cieszył się rekordowym zainteresowaniem.

To szalone widzieć tak kiepską oglądalność, odkąd ligi przestawiły się na YouTube… Czy to czas, by Twitch otworzył portfel? – napisał na Twitterze tuż po finałach ESL Pro League Tarik ‘tarik’ Celik z OpTic Gaming. Nie musieliśmy jednak długo czekać na odpowiedź od włodarzy ESL.

 

Mimo faktycznego przeniesienia się z Twitcha na YouTube materiały z piątego sezonu ESL Pro League uzyskały niespełna 65 milionów wyświetleń. To o 17,5 procenta więcej niż podczas zeszłej odsłony EPL. Ponadto, kanały ESL na YT poprawiły swoją popularność o 163%, a przecież mecze w czternastu różnych językach transmitowane były także na Facebooku oraz Twitchu.

 

Jako najchętniej oglądana liga CS:GO na świecie jesteśmy podekscytowani wynikami finałów piątego sezonu i osiągnięciem takiej oglądalności – powiedział Ken Hershman, prezes i komisarz WESA. – Gratulacje dla G2 Esports za triumf i dla wszystkich innych uczestników sprawiających, że ESL Pro League to najlepiej obsadzone rozgrywki na świecie – dodał.

 

Ubiegła odsłona ligi profesjonalistów była pierwszymi zmaganiami podczas, których ESL ściśle współpracowało z YouTube. Szósty sezon EPL wystartuje już w sierpniu. Nie zobaczymy w nim graczy Virtus.pro. Czy brak najlepszej polskiej formacji znacząco odbije się na wynikach oglądalności?

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze