Skra na trasie Łódź - Warszawa. Oby bez opóźnień

Siatkówka
Skra na trasie Łódź - Warszawa. Oby bez opóźnień
fot. Cyfrasport

12 czerwca o godzinie 12.00 na peronie I Dworca Łódź Fabryczna odbyło się uroczyste nadanie nazwy "Skra" dla pociągu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. "Ojcami chrzestnymi" zostali siatkarze PGE Skry Bełchatów: Mariusz Wlazły, Michał Winiarski i Robert Milczarek.

Podczas poniedziałkowej uroczystości fani piłki siatkowej mogli osobiście spotkać się z zawodnikami i zdobyć ich autografy.  Uroczyste nadanie nazwy pociągu odbyło się poprzez rozbicie trzech butelek o tablice kierunkową. Dokonali tego "ojcowie chrzestni" Mariusz Wlazły, Michał Winiarski i Robert Milczarek, którzy w pociągu mają swoje imienne miejsca siedzące.

– Pierwszy raz przyjechaliśmy pociągiem, w którym mieliśmy przygotowane miejsce z imieniem i nazwiskiem, jest to bardzo miłe. Cieszymy się, że w taki sposób możemy promować klub i województwo łódzkie, z którym jesteśmy związani. Gramy tutaj mecze i mamy tu rzesze kibiców. Ten pociąg będzie jechał do Warszawy, a tam też mamy bardzo wielu fanów, którzy wspierają nas podczas spotkań z Politechniką – podzielił się swoimi wrażeniami po wyjściu z pociągu Wlazły.

 

 

PGE Skra jest jedną z wizytówek województwa. Dzięki prestiżowym działaniom podejmowanym przez klub z Bełchatowa, takich jak trzykrotna organizacja turnieju finałowego Ligi Mistrzów (2008, 2010 i 2012), znaczcie wzrosła ranga regionu, a Łódź stała się dla bełchatowian drugim domem. W ostatnim sezonie oprócz najważniejszych pojedynków w europejskich pucharach, pod dachem Atlas Areny zostały rozegrane także kluczowe spotkania o medale mistrzostw Polski. PGE Skra walczy dla województwa i promuje łódzkie - właśnie takie logo widnieje od sezonu 2012/13 na strojach siatkarzy.

 

 

PGE Skra z dumą nosi miano sportowej perły województwa łódzkiego, ale działania podejmowane przez bełchatowski klub propagują sport i siatkówkę znacznie dalej niż granice województwa. Dowodem tego będzie pociąg PGE Skry, który połączy Łódź ze stolicą Polski. Od teraz hasło "Łódzkie nabiera prędkości" nabierze nowego wyrazu!

 

– PGE Skra to symbol. Iskra, świecąca bardzo jasno, promująca sport, region, Bełchatów i PGE. Obserwujemy jak młodzi ludzie angażują się w siatkówkę, inspirowani osiągnięciami PGE Skry, będącej w czołówce krajowej, sięgającej wielokrotnie po Mistrzostwo Polski, ale i jej siatkarzami występującymi w reprezentacji Polski. Chcielibyśmy, aby Łódzkie kojarzyło się z PGE Skrą, stąd pomysł, aby nazwać tak pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej jeżdżący do Warszawy. Chcielibyśmy jak najwięcej kibiców siatkówki przywozić tym pociągiem ze stolicy i z miast na szlaku do Łodzi, i Atlas Areny, ale i do Bełchatowa, z przesiadką na Łodzi Fabrycznej. Nabieramy prędkości, rozwijamy region, a teraz będziemy jeszcze szybsi, właśnie dzięki PGE Skrze i poziomowi sportowemu, który prezentuje – podkreślił Marszałek Województwa Łódzkiego, Witold Stępień.

 

Pierwsi pasażerowie pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej "Skra", kursującym na trasie Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia, będą mogli się przejechać od najbliższej soboty – 17 czerwca.

RM, PGE Skra Bełchatów - Biuro Prasowe

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze