Wielkie zmiany w Ninjas in Pyjamas! REZ za friberga

E-sport
Wielkie zmiany w Ninjas in Pyjamas! REZ za friberga
fot. HLTV.org

Jeden z najbardziej utytułowanych graczy Counter-Strike’a: Global Offensive – Adam ‘friberg’ Friberg pożegnał się z Ninjas in Pyjamas. Filar NiP-u oficjalnie zastąpi młody i utalentowany Fredrik ‘REZ’ Sterner.

Pewna era legendarnego Ninjas in Pyjamas dobiegła końca. Skład opuścił friberg, który tworzył szwedzką potęgę przez blisko pięć lat, a więc od początku istnienia organizacji na scenie CS:GO. Wraz ze spółką Christophera ‘GeT_RiGhTa’ Alesunda triumfował na jednym Majorze, na czterech innych dochodził do finału, dominując wiele innych turniejów na przestrzeni ostatnich lat. Na początku ubiegłego roku w NiP-ie zaczęło dziać się jednak źle. Nie awansowali na ELEAGUE Majora w Atlancie, tracąc przy tym miano „legendy”. Nie zobaczymy ich również na zbliżającym się PGL Majorze w Krakowie. To przelało czarę goryczy. Potrzebna była zmiana.

 

Padło na friberga. A zastąpi go REZ, który z formacją identyfikowany był już od kilku tygodni. Jakiś czas temu sieć obiegła informacja, że były pracodawca dziewiętnastolatka – Epsilon eSports – żądał za młodzika 200 tysięcy dolarów. Najwyraźniej dla klubu Emila ‘HeatoNa’ Christensena nie był to problem. Tym samym Sterner w szeregach NiP-u spotka się ze swoim kolegą z byłej ekipy – Williamem ‘drakenem’ Sundinem.

 

Skład Ninjas in Pyjamas:

Patrik "f0rest" Lindberg

Christopher "GeT_RiGhT" Alesund

Richard "Xizt" Landström

William "draken" Sundin

Fredrik "REZ" Sterner

 

- Na zmianę w naszej drużynie czekaliśmy dłużej niż na roszady w normalnych zespołach esportowych, ale przecież nie jesteśmy normalną drużyną – wyjaśnia NiP. – Związki między graczami, kierownictwem i personelem są bardzo bliskie. Uważamy się za przyjaciół i prawdziwą rodzinę – czytamy. I dalej: – Dziękujemy ci, friberg, za wspaniałe momenty przez wszystkie te lata. Zawsze pozostaniesz częścią naszej rodziny.

 

Po odejściu friberga w szeregach NiP-u pozostaje zaledwie trzech graczy, którzy od samego początku sceny CS:GO tworzyli legendę organizacji. Czy zatrudnienie młodych talentów na dobre pozwoli im się odbić od dna?

Szymon Groenke, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie