Euro U-21. Bielik: Skoro gram w Birmingham, to poradziłbym sobie w dorosłej kadrze

Piłka nożna

- Jeżeli gram w Birmingham, w Championship, jeżeli jadę na tournee z Arsenalem i pokazuję dobrą piłkę, to czemu miałbym nie dać sobie rady w ekipie Adama Nawałki? Teraz robię wszystko, aby jak najszybciej się w niej znaleźć i wykorzystać daną mi szansę - powiedział reprezentant kadry U-21 Krystian Bielik.

Marcin Feddek: Muszę powiedzieć, że Twój wzrost i postura robią wrażenie. W dodatku jest ono o wiele większe na żywo, niż podczas oglądania Ciebie w telewizji.

Krystian Bielik: Wzrost na pewno robi wrażenie, bo 1,91 metra to nie jest mało. Zdążyłem się już do niego przyzwyczaić, chociaż w kulminacyjnym punkcie urosłem dziesięć centymetrów w ciągu trzech miesięcy. Musiałem ciężko pracować, aby wyrobić sobie odpowiednią koordynację i umiejętność zachowania równowagi, ale teraz czuję się już dobrze.

Nie wiadomo jeszcze do końca na jakiej pozycji będziesz grał. Na treningach występujesz zarówno jako stoper, jak i defensywny pomocnik. Gdzie Ty czujesz się najlepiej i gdzie możesz dać najwięcej drużynie?

To jest naprawdę ciężkie pytanie... Na ten moment czuję się lepiej na środku obrony, bo przez ostatnie dwa i pół roku grałem na tej pozycji i w ogóle nie wchodziłem do środka pola. Dopiero w ostatnim meczu rozegrałem 35 minut jako defensywny pomocnik, jednak uważam, że nie zapomniałem jak to się robi.

Półtora roku temu odmówiłeś gry w reprezentacji U-17. Czy jesteś zadowolony z powołania na mistrzostwa Europy U-21, czy wolałbyś być już w pierwszej reprezentacji?

Myślę, że każdy zawodnik naszej kadry odpowiedziałby Ci, że wolałby być już pięterko wyżej. Cieszę się jednak, że trafiłem tutaj, ponieważ będę miał okazję, aby udowodnić, że jestem już gotowy na grę w seniorskiej reprezentacji. Moim zdaniem jeżeli gram w Birmingham w Championship, jeżeli jadę na tournee z Arsenalem i pokazuję dobrą piłkę, to czemu miałbym nie dać sobie rady w ekipie Adama Nawałki? Teraz robię wszystko, aby jak najszybciej się w niej znaleźć i wykorzystać daną mi szansę.

Selekcjoner ma zapisanych w notesie 77 nazwisk. Nie wiem czy Twoje figuruje pośród nich, ale z pewnością będzie on obserwował młodzieżowe mistrzostwa Europy i nie jest tajemnicą, że większość piłkarzy Marcina Dorny ma szansę na zaistnienie w pierwszej reprezentacji. Czym jest dla Ciebie ten turniej?

Ten turniej to naprawdę wielka impreza. Dla wielu chłopaków będzie on ostatnią szansą, żeby pokazać, że są w stanie grać za granicą dobrą piłkę. Ja również chcę zademonstrować na nim swój potencjał i walory. Liczy się dla mnie dobro reprezentacji i chcę dać jej jak najwięcej. Myślę, że zajdziemy daleko. Oglądajcie nas od pierwszych meczów, a przekonacie się, że w naszej drużynie jest potencjał i każdy da z siebie sto procent!

Cała rozmowa z Krystianem Bielikiem w załączonym materiale wideo.

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

Marcin Feddek, AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze