Euro U-21: Powitanie i pierwszy trening Anglików w Kielcach

Piłka nożna

Piłkarska reprezentacja Anglii, przygotowująca się do rozpoczynających się w piątek finałów ME U21, przeprowadziła we wtorek pierwszy trening. „Mamy tutaj świetne warunku do przygotowań” – powiedział trener Anglików Adrian Boothroyd.

Kilkanaście minut przed pierwszym treningiem odbyło się uroczyste powitanie reprezentacji Anglii, która w stolicy regionu świętokrzyskiego ma swoją stałą bazę pobytową. „Od dzisiaj jesteście już naszą drużyną. Jesteśmy dumni, że możemy gościć reprezentację kraju, który jest kolebką piłki nożnej” – powiedział podczas powitania prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

 

Trening angielskiej reprezentacji na stadionie przy ulicy Kusocińskiego trwał około godziny. W pierwszych piętnastu minutach razem z piłkarzami ćwiczyły dzieci z kieleckich szkół. Po skończonych zajęciach Boothroyd stwierdził, że jego drużyna ma w Kielcach wszystko, co jest potrzebne do odpowiedniego przygotowania się do turnieju. „Mam tutaj świetne warunki, bardzo dobry hotel, ludzie są bardzo mili i przyjaźni. Wszystko nam się podoba, teraz czekamy już na rozpoczęcie rozgrywek” – chwalił organizatorów.

 

Wszystkie trzy swoje spotkania grupy A Anglicy rozegrają w Kielcach: kolejno ze Szwecją (w piątek), Słowacją (19 czerwca) i 22 czerwca z Polską. „Trafiliśmy do bardzo trudnej grupy. Ale w pozostałych jest podobnie. Bardzo silna jest np. grupa C, z Niemcami, Danią, Włochami i Czechami. Ale to są finały mistrzostw Europy, słabych rywali tutaj nie ma” – podkreślił pomocnik Nathan Redmond.

 

„Mamy bardzo dobrą drużynę. Mam nadzieję, że pokażemy to podczas tego turnieju. Przeciwnicy są bardzo trudni, ale będziemy chcieli wygrać te mistrzostwa” – nie ukrywał napastnik Tammy Abraham, zawodnik londyńskiej Chelsea.

 

Na zakończenie rozgrywek grupowych Wyspiarze zmierzą się z reprezentacją Polski. „Macie bardzo dobrą drużynę. Nie miałbym nic przeciwko temu, abyśmy razem z Polakami awansowali do półfinału” – zapewnił Boothroyd.

 

Po skończonym treningu reprezentacja Anglii udała się pod pomnik Homo Homini, który upamiętnia ofiary ataków terrorystycznych na całym świecie. Zawodnicy i sztab trenerski złożyli tam wieńce i wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze. „To jest bardzo ważny gest dla nas. Terroryzm nie może być tolerowany w żadnym zakątku świata. To ważne, że ludzie z całego świata okazują szacunek dla ofiar ostatniego zamachu w Londynie. Wszyscy jesteśmy w tym trudnym momencie razem, wspieramy się i wspólnie walczymy z terroryzmem” – powiedział James Ward-Prowse, pomocnik Southampton.

 

Zespół angielski na inaugurację mistrzostw zagra w piątek z reprezentacją Szwecji. Początek tego spotkania o godz. 18.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze