Makabryczny faul w Norwegii! Bramkarz złamał napastnikowi nogę niczym zapałkę (WIDEO)

Do makabrycznego zdarzenia doszło w meczu trzeciej ligi norweskiej pomiędzy K. Oslo i Asker (3:3), w którego końcówce bramkarz gości brutalnym wślizgiem złamał nogę napastnikowi gospodarzy w dwóch miejscach. Całe zajście zostało zarejestrowane przez kamery.

Do zdarzenia doszło w 84. minucie przy stanie 3:2 dla Asker. Wówczas zawodnik gospodarzy Yassin Rfiffi wyszedł do dobrego podania w pole karne, a bramkarz gości Kenneth Udjus w ostatnim momencie próbował wybić piłkę spod nóg rywala. W rezultacie pierwszy z wymienionych postawił nogę tuż przed upadającym golkiperem, a ten bezpardonowo wszedł w nią całym ciałem i złamał jak zapałkę...

Bramkarz Asker od razu zorientował się co się stało i złapał za głowę, a chwilę później sędzia pokazał mu bezpośrednią czerwoną kartkę. Po meczu powiedział, że bardzo żałuje swojego czynu.

- To jest tak przykre jak tylko może być. Aż bolało od patrzenia! Nie widziałem materiału wideo z tego zajścia, ale i tak jestem wstrząśnięty tym co się stało. Bardzo żałuję, ponieważ naturalnie nie chciałem, aby tak to się skończło. Już wcześniej na treningach i podczas meczów zdarzało mi się być spóźnionym z interwencją, jednak nigdy moim zamiarem nie było wyrządzenie komukolwiek krzywdy. Noga napastnika była już na ziemi, a ja rzuciłem się w złym momencie - powiedział Udjus na antenie norweskiej stacji TV2.

Fatalnie kontuzjowanego napastnika od razu przetransportowano do szpitala, gdzie został poddany operacji. Winowajca opuścił plac gry, a w jego miejsce wszedł Andreas Vedeler. Co ciekawe zmiennik wybronił podyktowaną za brutalny faul "jedenastkę", jednakże piłkarzom Asker nie udało się dowieźć zwycięstwa do końca. Za sprawą gola Emila Ekbloma w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry gospodarze doprowadzili bowiem do remisu.

Cała sytuacja z brutalnym faulem bramkarza w załączonym materiale wideo.