Mayweather podpisał kontrakt na walkę z McGregorem! Wielkie starcie już niedługo

Sporty walki
Mayweather podpisał kontrakt na walkę z McGregorem! Wielkie starcie już niedługo
fot.

Według doniesień ESPN, Floyd Mayweather (49-0, 26 KO) podpisał kontrakt na hitową walkę z Conorem McGregorem (21-3, 18 KO, 1 SUB - MMA, 0-0 boks). Wcześniej zrobił to Irlandczyk, więc wszystko wskazuje na to, że do długo wyczekiwanego starcia wreszcie dojdzie.

Mayweather oficjalnie przeszedł na sportową emeryturę we wrześniu 2015 roku, kiedy pokonał zdecydowanie na punkty Andre Berto. Od tego czasu wiele razy mówiło się o jego powrocie, proponowano mu rewanż z Mannym Pacquiao, który na pewno pomógłby mu w zarobieniu kolejnej góry pieniędzy, lecz on spokojnie odmawiał. Ostatnio jednak wyczuł szansę i stwierdził, że chętnie wróci między liny, ale tylko na jeden pojedynek, z jednym konkretnym rywalem.

Mowa oczywiście o Conorze McGregorze - największej gwieździe MMA na świecie. Irlandczyk przebojem wdarł się do UFC, zdobył mistrzowski pas kategorii piórkowej, nokautując w trzynaście sekund wieloletniego dominatora Jose Aldo, a następnie sięgnął również po pas wagi lekkiej, zostając pierwszym zawodnikiem w historii, który jednocześnie posiadał dwa tytuły mistrzowskie. Jego walki zawsze cieszą się gigantycznym zainteresowaniem, a "Notorious" jest efektowny nie tylko w klatce, ale także w mediach społecznościowych, na konferencjach prasowych czy ceremoniach ważenia. Ludzie po prostu chcą go oglądać.

Nic więc dziwnego, że taki biznesmen jak Mayweather wyczuł, że starcie z McGregorem zainteresuje ludzi. Jakiś czas temu kontrakt na walkę podpisał Irlandczyk, wyraźnie żądając tego samego od rywala. Ten zwlekał, ale wszystko wskazuje na to, że w końcu uległ. Według doniesień ESPN, Amerykanin złożył już podpis na umowie. Walka miałaby odbyć się 26 sierpnia w Las Vegas. Dla McGregora będzie to debiut w formule bokserskiej...

Czy okaże się to prawdą i już niedługo otrzymamy oficjalne potwierdzenie?

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze