Euro U-21: Słowacy już w Lublinie

Piłka nożna
Euro U-21: Słowacy już w Lublinie
fot. PAP

Pierwszy przeciwnik Polaków, reprezentacja Słowacji na piłkarskie młodzieżowe mistrzostwa Europy wylądowała we wtorek na lotnisku w Świdniku, by wieczorem przeprowadzić trening na dawnym boisku Motoru przy Alejach Zygmuntowskich.

Słowacy zamieszkali w hotelu "Ilan" w Lublinie mieszczącym się w budynku dawnej wyższej uczelni rabinackiej (jesziwa). Później udali się na otwarty trening, który obserwowała liczna grupa młodzieży oraz dziennikarze polscy i słowaccy. W zajęciach pod kierunkiem b. trenera Zagłębia Lubin Pavla Hapala uczestniczyli m.in. piłkarze grający w polskiej ekstraklasie Lukas Haraslin z Lechii Gdańsk oraz Jaroslav Mihalik i Tomas Vestenicky z Cracovii.

Ofensywny pomocnik Lechii powiedział, że w naszej grupie trudno wskazać faworyta, a jego reprezentacja po wielu latach nieobecności na tej imprezie zechce pokazać się z jak najlepszej strony.

"Atutem Polaków będzie to, że jako gospodarze będą mieli wsparcie kibiców, ale to dopiero mecze grupowe pokażą siłę poszczególnych drużyn. My mamy dobrych piłkarzy i jako zespół, który po dwunastu latach nieobecności awansował do młodzieżowych mistrzostw będziemy chcieli odegrać w nich jakąś rolę. Wszystko jednak pokażą pierwsze spotkania" - stwierdził 21-letni Haraslin.

Drugi już dzień przebywali w Lublinie Szwedzi, którzy na swoją bazę treningową wybrali stadion Avii w Świdniku, a zamieszkali w centrum Lublina w "Grand Hotelu Lublinianka". Na kolumnach przed wejściem do hotelu obok flag Szwecji i Polski powieszony został w poniedziałek żółty baner z niebieskim napisem "Home of the Swedish National Team". Ponieważ budynek jako obiekt zabytkowy (wybudowany jeszcze w XIX wieku gmach Kasy Przemysłowców Lubelskich) podlega nadzorowi wojewódzkiego konserwatora zabytków, ten nakazał zdjęcie baneru powieszonego bez stosownej zgody. Kierownictwo hotelu argumentując, iż był on zawieszony tylko na powitanie ekipy szwedzkiej obiecało zdjęcie go jeszcze we wtorek.

W środę do Lublina przyjeżdża z Arłamowa reprezentacja Polski, która w piątek w oficjalnym meczu otwarcia Euro U-21 na Arenie Lublin zmierzy się ze Słowacją (godz. 20.45). Tego samego dnia wcześniej zostanie rozegrane w Kielcach inne spotkanie grupy A Szwecja - Anglia (18.00).

W Lublinie odbędą się trzy mecze tej grupy. W poniedziałek 19 czerwca Polska grać będzie ze Szwecją, a w czwartek 22 czerwca Szwecja ze Słowacją.

W tych dniach z tej racji, że parkingi przy stadionie przeznaczone będą wyłącznie dla autokarów, to dla samochodów osobowych udostępnionych będzie pięć bezpłatnych parkingów: przy Tarasach Zamkowych, Galerii Gala, Targu pod Zamkiem, placu Zamkowym oraz przy hali MOSiR i basenie Aqua Lublin przy Alejach Zygmuntowskich.

Kibice będą też mogli korzystać ze specjalnie dedykowanego linii komunikacyjnej "Arena". Autobusy przegubowe jeździć będą bezpośrednio pod stadion zarówno z tych specjalnie przygotowanych parkingów, jak i z poszczególnych dzielnic Lublina. Pojazdy te kursować będą z częstotliwością 15-20 minut. Posiadacze biletów w dniu danego meczu będą mogli korzystać bezpłatnie z przejazdów na stadion i z powrotem dowolnymi pojazdami komunikacji miejskiej.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze