Euro U-21: W Tychach kibice pojeżdżą za darmo

Piłka nożna
Euro U-21: W Tychach kibice pojeżdżą za darmo
fot. Lukasz Grochala/cyfrasport

Bilet na rozgrywane w czerwcu w Tychach mecze piłkarskich mistrzostw Europy U-21 będzie uprawniał do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej na terenie miasta. Przejazd gratis przewidziano też dla wolontariuszy i akredytowanych dziennikarzy.

Ma to zachęcić kibiców do przyjazdu na stadion komunikacją publiczną. Pierwszy mecz MME w Tychach zostanie rozegrany w niedzielę, kiedy zmierzą się reprezentacje Niemiec i Czech. Na tamtejszym stadionie wystąpią w ramach spotkań grupowych też zespoły Włoch i Danii, obiekt będzie też areną półfinału, na który bilety zostały już sprzedane.

 

„Przygotowania są już na ostatniej prostej. Stadion jest gotowy na przyjęcie najlepszych drużyn w Europie. Operacja Euro U-21 rozpoczęła się już ponad dwa lata temu. W tym czasie odbyliśmy kilka spotkań z przedstawicielami PZPN i UEFA. Goście z europejskiej federacji byli pod dużym wrażeniem obiektu oraz całej infrastruktury” – poinformował rzecznik tyskiej części turnieju Krzysztof Trzosek.

 

Dodał, że w sprzedaży są jeszcze bilety na mecze grupowe: Czechy - Niemcy, Czechy - Włochy oraz Czechy - Dania.

 

„Dzień przed meczem każda drużyna odbędzie oficjalny trening oraz konferencje prasową. Po raz pierwszy w historii, podczas półfinałów oraz finału testowany będzie mobilny system tłumaczenia symultanicznego. Sygnał np. z Tychów będzie wysyłany do Londynu. Tam będzie siedział tłumacz, którego dziennikarze usłyszą na słuchawkach za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej” – dodał Trzosek.

 

Czescy piłkarze już wiosną spotkali się z mieszkańcami Tychów, trenowali na miejskim stadionie. W czwartek tyszanie będą mogli obejrzeć Czechów podczas otwartych zajęć w Paprocanach, gdzie będzie też można zdobyć autograf i zrobić sobie zdjęcia.

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze