Orlen liga: Dziewięć zawodniczek w kadrze Pałacu Bydgoszcz

Siatkówka
Orlen liga: Dziewięć zawodniczek w kadrze Pałacu Bydgoszcz
fot. PAP

Dziewięć zawodniczek liczy już kadra występującego w Orlen lidze siatkarek Pałacu Bydgoszcz. We wtorek do zespołu dołączyły dwie nowe zawodniczki, Sandra Szczygioł oraz Katarzyna Wenerska. Po trzech latach przerwy na parkiety powraca Magdalena Mazurek.

Szczygioł i Wenerska ostatni sezon spędziły w Jokerze Świecie. Dla występującej na pozycji atakującej Szczygioł gra w ekstraklasie nie będzie nowością, gdyż w sezonie 2015/2016 broniła barw zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego. Zadebiutuje za to w najwyższej klasie rozgrywkowej Wenerska, która w Bydgoszczy odpowiadać będzie za rozegranie.

Reżyserować grę Pałacu będzie wraz z nią inny nowy nabytek Pałacu, choć w tym przypadku należy raczej mówić o powrocie do bydgoskiego klubu. Mowa o Magdalenie Mazurek, która w 2014 roku postanowiła przerwać karierę. 33-letnia obecnie zawodniczka wraca do siatkówki i zagra w zespole z grodu nad Brdą, który w karierze reprezentowała dwukrotnie – w latach 2001-2006 i 2011-2013. Wraz z Pałacem zdobyła m.in. brązowy medal w ekstraklasie w sezonie 2001/2002 oraz srebro w lidze i Puchar Polski w rozgrywkach 2004/2005. Wówczas siatkarka występowała pod panieńskim nazwiskiem Godos. Ostatnim klubem Mazurek była Muszynianka Muszyna. Rozegrała wówczas sto setów zdobywając łącznie 63 punkty.

Aktualny skład uzupełnia sześć zawodniczek z minionego sezonu, które postanowiły pozostać w Bydgoszczy na kolejny rok. Swoje umowy przedłużyły przyjmujące Weronika Fojucik, Ewelina Krzywicka, Joanna Kuligowska i Jagoda Maternia oraz środkowe Natalia Misiuna i Marta Ziółkowska. Trenerem bydgoszczanek będzie Piotr Makowski, który powraca na ławkę trenerską kobiecej siatkówki.

Bydgoszcz opuszczają rozgrywające Marlena Pleśnierowicz i Paulina Bałdyga oraz środkowa Małgorzata Śmieszek, a także libero Karolina Portalska. Pierwsza przenosi się do BKS Bielsko-Biała, a trzy pozostałe do Muszynianki.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze