Będzie walka Joshua - Fury? "AJ nie może mi nawet wiązać sznurówek"

Sporty walki

Anthony Joshua (19-0, 19 KO) kontra Tyson Fury (25-0, 18 KO)? Jeden i drugi chętnie zmierzyliby się w ringu, o czym mówią coraz głośniej. "Olbrzym z Wilmslow" jest przekonany, że zrzuciłby z tronu swojego rodaka. - AJ nie może mi nawet wiązać sznurówek - przyznał.

Fury zajmuje pierwsze miejsce na liście życzeń Joshuy. - Słucham tego, co mówią ludzie. Tyson robi dużo hałasu i jasno stwierdził, że chce ze mną walczyć. Teraz mogę powiedzieć "Tyson, kiedy będziesz gotów, to spróbujmy coś z tym zrobić, bo ludzie chcą zobaczyć naszą walkę" - powiedział mistrz świata federacji IBF, WBA i IBO.

 

Fury błyskawicznie odniósł się do słów swojego rodak. - (...) Uważam, że AJ nie może mi nawet wiązać sznurówek, więc chętnie wrócę i sprawdzę, jak dobry jestem, nawet pomimo tej przerwy. Ja kontra AJ to bez wątpienia największa walka do zrobienia w boksie. Jeśli do niej nie dojdzie to, wyjdzie tak samo jak z Lennoxem Lewisem i Riddickiem Bowe. Nie brak teraz wyzwań, które by mnie znów zmotywowały. Wilder, AJ, Parker czy nawet Powietkin to są walki, których chcę. Zróbmy to, niech boks znów będzie wielki! - odparł.

 

W tym momencie trudno stwierdzić, kiedy mogłoby dojść do walki Joshua - Fury. W tej chwili trwają rozmowy w sprawie rewanżu mistrza świata IBF, WBA i IBO z Władimirem Kliczkę (64-5, 53 KO), do którego miałoby dojść w listopadzie. Brytyjczyk pokonał Ukraińca w kwietniu na Wembley. Gdyby ten pojedynek nie wypalił, kolejnym rywalem Joshuy miałby być pretendent do tytułu IBF Kubrat Pulew (25-1, 13 KO).

 

Fury ostatni raz pojawił się w ringu w listopadzie 2015 roku, kiedy pokonał Kliczkę. Pasy stracił bez walki. Najpierw odebrano mu tytuł IBF za odmowę rywalizacji w jego obowiązkowej obronie, natomiast z pasów WBA i WBO zrezygnował sam. Wszystko przez problemy z alkoholem i kokainą.

 

W załączonych materiałach skróty ostatnich walk Anthony'ego Joshuy i Tysona Fury'ego.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze