El. MŚ 2018. Rumuńskie media: Daum może zostać zwolniony

Piłka nożna
El. MŚ 2018. Rumuńskie media: Daum może zostać zwolniony
fot. Jakub Piasecki/Cyfrasport

Prezes rumuńskiej federacji piłkarskiej Razvan Burleanu nie wykluczył zwolnienia niemieckiego trenera reprezentacji Christopha Dauma. Po porażce z Polską jej szanse na awans do mundialu są znikome. "A taki cel był zapisany w jego kontrakcie" - przypomniał Burleanu.

Szef związku przyznał, że nie żałuje zatrudnienia niemieckiego szkoleniowca, ale... "Trenera rozlicza się z wyników, a na razie te nie przemawiają na jego korzyść" - nadmienił Burleanu.

 

Według rumuńskich mediów, władze federacji w najbliższych dniach podejmą decyzję ws. przyszłości Dauma. Wcześniej jego pracę ma analizować Komisja Techniczna federacji. Umowa Niemca obowiązuje do 2018 roku.

 

We wtorek Rumuni w spotkaniu towarzyskim wygrali z Chile 3:2. Na konferencji prasowej przed tym meczem Daum oskarżył dopytujących o jego ewentualną dymisję dziennikarzy o "brak patriotyzmu i szkodzenie ojczyźnie". Mówił do nich m.in., że on jest od nich "bardziej rumuński". Mediom generalnie zarzucił kłamstwa i obarczył winą za złe wyniki drużyny narodowej. Z kolei po potyczce z mistrzem Ameryki Południowej miał wdać się w słowną utarczkę z reporterem "Gazeta Sporturilor".

 

Były piłkarz reprezentacji Cornel Dinu ocenił, że "jeszcze nikt z taką siłą nie uraził naszego ducha i narodowej dumy" i uznał, że "za ten policzek wymierzony Rumunom powinien ponieść stosowną karę".

 

Rumunia po sobotniej porażce w Warszawie z Polską (1:3) z dorobkiem sześciu punktów jest czwarta w tabeli grupy E eliminacji MŚ. Prowadzą biało-czerwoni - 16 pkt, przed Czarnogórą i Danią - po 10.

 

63-letni Daum wcześniej z sukcesami prowadził m.in. FC Koeln, VfB Stuttgart, Bayer Leverkusen, pracował też w Turcji, Austrii i Belgii. Po Euro 2000 był blisko objęcia funkcji selekcjonera reprezentacji Niemiec, ale federacja wycofała się z już podjętej decyzji, gdy okazało się, że zażywał kokainę.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze