Euro U-21: Boniek postawił cele przed kadrą i Polakami

Piłka nożna
Euro U-21: Boniek postawił cele przed kadrą i Polakami
fot. PAP

Już w najbliższy piątek rozpoczną się w Polsce mistrzostwa Europy U-21. Prezes PZPN Zbigniew Boniek na swoim profilu twitterowym opublikował cele jakie stawia kadrze Marcina Dorny, a także całemu polskiemu społeczeństwu.

Turniej będzie z pewnością sprawdzianem zarówno dla młodzieżowych reprezentantów Polski, jak i dla mieszkańców miast, w których rozegrane zostaną spotkania. Będą to Kielce, Lublin, Kraków, Gdynia, Bydgoszcz i Tychy. Boniek zdaje sobie sprawę z rangi imprezy, a także szansy na promocję kraju. Z tego względu postanowił podzielić się swoimi oczekiwaniami odnośnie zbliżających się mistrzostw.

 


- Cel przed Polakami na Euro U-21? Udowodnić, że jesteśmy otwarci, gościnni, serdeczni, przyjacielsko nastawieni do kibiców. Po prostu - jesteśmy Polakami! - napisał prezes PZPN na Twitterze.

 


- Cel przed naszą Drużyną U-21? Zaprezentować się jako dobry kolektyw i powalczyć w każdym meczu o zwycięstwo - dodał odnośnie oczekiwań wobec piłkarzy.

Trzeba przyznać, że Boniek uniknął przesadnego "pompowania balonika" i nie nałożył na podopiecznych Dorny przesadnej presji. Jeśli chodzi natomiast o wywiązanie się Polaków z roli gospodarzy mistrzostw, to pozostało nam tylko zaprezentować zagranicznym kibicom słynną polską gościnność!

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze