Euro U-21: Stadion w Gdyni gotowy na 95 procent

Piłka nożna
Euro U-21: Stadion w Gdyni gotowy na 95 procent
fot. Jakub Piasecki/Cyfrasport

W sobotę na Stadionie Miejskim w Gdyni rozegrane zostanie pierwsze z trzech spotkań grupy B młodzieżowych mistrzostw Europy – o godz. 20.45 Hiszpania zmierzy się z Macedonią. „Nasz obiekt gotowy jest na 95 procent” - zapewnił kierownik stadionu Tomasz Cząstka.

UEFA przejęła Stadion Miejski 5 czerwca, ale wcześniej trzeba było przeprowadzić na nim szereg prac, które miały dostosować go do wymogów związanych z organizacją mistrzostw. Zamontowano schody techniczne, którymi w razie zagrożenia można zejść z trybun na płytę boiska, a ławki rezerwowe na stałe wyposażono w nowe, wygodne siedziska. Cały obiekt został ogrodzony, a przed wejściem powstał duży namiot VIP.

 

Na trybunach zamontowano również dodatkowe platformy dla kamer oraz stanowiska komentatorskie, przez co nieznacznie zmniejszyła się pojemność trybun, które standardowo mogą pomieścić 15 139 osób. Centrum medialne przygotowane jest na przyjęcie do 100 dziennikarzy i fotoreporterów. Z myślą o tych ostatnich za bramkami powstała infrastruktura, dzięki której będą oni mogli korzystać z internetowej łączności kablowej i bezprzewodowej.

 

„Po kilku miesięcy przygotowań podwyższyliśmy standard obiektu, który przed pierwszym meczem jest gotowy na 95 procent. Obecnie trwają na nim prace kosmetyczne i porządkowe” - wyjaśnił na konferencji prasowej w Gdyni Cząstka.

 

Przedstawiciele Gdyńskiego Centrum Sportu zapewniają również, że zawodnicy nie powinni narzekać nie tylko na jakość murawy na stadionie, ale także na bocznym boisku, gdzie trenować będzie reprezentacja Portugalii.

 

„Nie było konieczności wymiany nawierzchni, bo udało nam się obie murawy doprowadzić do bardzo dobrego stanu. W Gdyni rozegrane zostaną trzy mistrzowskie mecze, ale mniejsze będzie obciążenie treningowe, bo zespoły tylko raz mogą wejść na główną płytę. Hiszpania i Macedonia zdecydowały, że będą na niej ćwiczyć w piątek, czyli dzień przed swoim spotkaniem” - wyjaśnił dyrektor GCS Marek Łucyk.

 

Podczas finałowego turnieju w Trójmieście przebywać będą trzy drużyny. Macedonia wybrała Hotel Mera Spa w Sopocie, bazą Hiszpanów będzie Hotel Hilton Gdańsk, natomiast Portugalia zostanie zakwaterowana w Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront. Ta ostatnia reprezentacja przyjedzie jednak do Gdyni dopiero po swoim pierwszym spotkaniu - w sobotę o 18 zmierzy się w Bydgoszczy z Serbią. Do tej konfrontacji wicemistrzowie Starego Kontynentu sprzed dwóch lat przygotowywać się będą w Inowrocławiu.

 

„Od razu po tym spotkaniu Portugalczycy wsiądą w autokar i przyjadą do Gdyni. W niedzielę o 17.30 mają zaplanowany oficjalny otwarty trening. W kasach stadionu na 300 pierwszych osób czekać będą bezpłatne zaproszenia” - dodał Łucyk.

 

Poza meczem Hiszpanii z Macedonią w Gdyni odbędą się jeszcze dwa spotkania grupy B. We wtorek 20 czerwca Portugalia zmierzy się z Hiszpanią, a trzy dni później zagra z Macedonią. Wszystkie potyczki rozpoczną się o 20.45.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze