Euro U-21: W Wieliczce będzie nieoficjalna Strefa Kibica

Piłka nożna
Euro U-21: W Wieliczce będzie nieoficjalna Strefa Kibica
fot. Marcin Pirga / Cyfrasport

Przy wielickim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto" w trackie piłkarskich młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 21 będzie nieoficjalna Strefa Kibica - poinformował burmistrz Wieliczki Artur Kozioł. W tym mieście podczas turnieju będzie mieszkać ekipa Niemiec.

"W "Miasteczku Piłkarskim" będą namioty, gdzie będzie można oglądać transmisje ze spotkań. Będzie tam dużo rzeczy, które mają zachęcić do śledzenia turnieju" - powiedział włodarz miasta.

 

Niemcy mają dotrzeć do Wieliczki jeszcze w środę. Po obiedzie (o 17.30) mają zaplanowany otwarty trening na stadionie Górnika.

 

"Byłem dziś na obiekcie, jest on nieźle przygotowany” - powiedział Kozioł.

 

Nie kryje, że przyjazd tej drużyny, to konsekwencja pobytu w Wieliczce "dorosłej" reprezentacji Włoch podczas mistrzostw Europy w 2012 roku. Wówczas mieszkańcy miasta, jak i jego włodarzy zrobili wiele, aby przybysze z Półwyspu Apenińskiego jak najmilej wspominali pobyt.

 

"Miło będzie, jak w finale nadchodzącego turnieju Polska zmierzy się właśnie z Niemcami. Na pewno drużyna, która u nas mieszka, to jeden z faworytów mistrzostw” - uważa burmistrz.

 

Nie chciał on zdradzać, jakie niespodzianki są szykowane dla gości z Niemiec. "Pamiętają chyba wszyscy, jak po jednym ze spotkań turnieju w 2012 r., gdy Włosi byli bliscy awansu do finału, byli uroczyście witani, z pochodniami, muzyką" – przypomniał tylko.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze