Hapal: Hertha Berlin nie zgodziła się na udział Dudy w Euro U-21

Piłka nożna

- Chcieliśmy powołać Ondreja na mistrzostwa U-21, ale nie było to możliwe, ponieważ nie zgodził się jego klub - Hertha Berlin. Ostatnio trapiły go bowiem kontuzje i Niemcy zdecydowali, że sami będą chcieli przygotować swojego zawodnika do dalszej gry - powiedział trener reprezentacji Słowacji U-21 Pavel Hapal.

Igor Marczak: Widać, że humory dopisywały podczas dzisiejszego treningu, więc chyba wszystko jest już zapięte na ostatni guzik?

Pavel Hapal: Tak. Dzisiaj mieliśmy otwarty trening i każdy mógł zobaczyć naszą reprezentację w akcji. Również z tego względu staraliśmy się zachować dobry humor.

Jak Pan oceni naszą grupę i szanse Słowacji w walce z Polską, Anglią i Szwecją?

Myślę, że każdy ma szanse na awans i tak naprawdę kto wygra mecze, ten awansuje. W naszej drużynie panuje teraz doskonała atmosfera i liczę na to, że forma piłkarska również stać będzie na wysokim poziomie. Pierwszy mecz gramy przeciwko reprezentacji Polski i wiadomo, że nie będzie łatwo, ale zrobimy wszystko, by wygrać to spotkanie.

W latach 2011-2013 był Pan trenerem występującego w Ekstraklasie KGHM Zagłębia Lubin. Można powiedzieć, że polską piłkę zna Pan od podszewki?

To prawda, że Waszą piłkę znam bardzo dobrze. Macie bardzo utalentowanych zawodników.

Wśród Biało-Czerwonych zabraknie jednak takich gwiazd jak Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Czy w jakikolwiek sposób wpływa to na Pana?

Są to napewno dwaj zawodnicy o światowym poziomie, jednak nie zagrali z drużyną U-21 praktycznie żadnego meczu, ponieważ regularnie występują już w pierwszej reprezentacji. Być może ich nieobecność jest stratą dla ekipy Marcina Dorny, ale z drugiej strony może być na odwrót. Młodzieżowa reprezentacja Polski potrafi przecież grać dobrze bez nich.
 
Gdy tworzył Pan listę piłkarzy na ten turniej, to czy przewinęło się przez nią nazwisko Ondreja Dudy?

Chcieliśmy powołać Ondreja na mistrzostwa U-21, ale nie było to możliwe, ponieważ nie zgodził się jego klub - Hertha Berlin. Ostatnio trapiły go bowiem kontuzje i Niemcy zdecydowali, że sami będą chcieli przygotować swojego zawodnika do dalszej gry.

Cała rozmowa z trenerem reprezentacji Słowacji U-21 w załączonym materiale wideo.

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

Igor Marczak, AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie