Kowaliow i Ward już gotowi...

Sporty walki
Kowaliow i Ward już gotowi...
fot. Przemek Garczarczyk

- Siergiej nie da się sprowokować. To, że nie znosi Andre Warda, nie znaczy, że będzie walczył jak wariat. To Rosjanin. On wie, że liczą się tylko czyny, a nie słowa = mówi Jolene Mizzone, matchmaker promującej Siergieja Kowaliowa Main Events. Że dwaj znakomici pięściarze są zupełnie innymi ludźmi, widać było już podczas wtorkowego przywitania obu bohaterów sobotniej walki w kasynie Mandalay Bay w Las Vegas.

Kowaliow wkroczył do lobby kasyna, gdzie już w sobotę będzie chciał zrobić wszystko by odebrać mistrzowskie pasy IBF/WBA i WBO Wardowi tak,  jakby był zwykłym turystą. Był tylko on, jego menedżer Egis Klimas i trener John David Jackson. Nie czekał na ochronę, żeby oddzieliła go od kibiców, tylko wyszedł prosto do nich. Ward przyjechał z całą grupą ludzi, ale - jak mówi Mizzone - "niektórym taka otoczka jest potrzebna, inni dają sobie radę bez klakierów".

 

Kiedy zapytałem, czy to jeden z naprawdę niewielu przypadków, kiedy pięściarze tak się nie lubią, że walczyliby za półdarmo, Mizzone odparła: - Nie mogę wypowiadać się za Warda, ale Kowaliow na pewno. Dla niego liczą się tylko mistrzowskie pasy. Ich odzyskanie jest dla Siergieja najważniejsze. Pieniądze są drugorzędne. Po prostu uważa, że pasy Wardowi się nie należą. Nie znaczy to, że ktoś z nas lekceważy Andre Warda. To byłaby wielka głupota, bo to jeden z najinteligentniejszych na ringu ludzi w  wielkim boksie. Ale w sobotę w Mandalay Bay Event Center nie będzie miało znaczenia, czego się nowego w pierwszej walce nauczył.

 

 

W sobotę w Las Vegas, gala HBO PPV z udziałem Warda, Kowaliowa, Rigondeaux oraz Bivola będzie rywalizować ze znakomitym komikiem Jerry Seinfeldem, a 24 godziny wcześniej, w odległej o 300 metrów od kasyna Mandalay Bay hali T-Mobile Arena, największe przeboje Pink Floyd grać będzie Roger Waters. Na plakatach, Rosjanin i Amerykanin są wszędzie, w biurze prasowym na głównym miejscu postawiono wielką czerwoną rękawicę. Czy to dobry znak dla Rosjanina? Jak się przełożą wszechobecne reklamy na liczbę widzów przed telewizorami i w sali kasyna? Przekonamy się w sobotę.

 

 

Transmisja walki Andre Ward - Siergiej Kowaliow w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport.

Przemek Garczarczyk z Las Vegas, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze