ME w szermierce: Drużyna florecistów na piątej pozycji

Polscy floreciści zajęli piąte miejsce w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw Europy w Tbilisi. Biało-czerwoni poprawili się o jedną lokatę w stosunku do ubiegłorocznych zawodów tej rangi w Toruniu.

Zespół w składzie: Piotr Janda (KS AZS AWFiS Gdańsk), Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski (obaj KS Wrocławianie) i Michał Siess (Fundacja Gdańska Szkoła Floretu) w 1/8 finału pokonał Białoruś 45:29, a w ćwierćfinale uległ prowadzącym w światowym rankingu Francuzom 30:45.

W spotkaniach o miejsca 5-8 podopieczni fechmistrza Stanisława Szymańskiego zwyciężyli kolejno Brytyjczyków 45:42 i Ukraińców 45:37.

W półfinałach Francuzi pokonali Niemców 45:26, a Rosjanie wygrali z Włochami 45:40. Floreciści Italii sięgnęli po brąz po zwycięstwie nad Niemcami 45:40.