ME w szermierce: Polskie szablistki na siódmym miejscu

Polskie szablistki zajęły siódme miejsce w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw Europy w Tbilisi. Przed rokiem w Toruniu były czwarte. W finale o szósty z rzędu triumf w tej imprezie Rosjanki powalczą z Włoszkami.

Polki, startujące w składzie: Małgorzata Kozaczuk, Martyna Komisarczyk (obie AZS AWF Warszawa), Marta Puda (TMS Sosnowiec) i Katarzyna Kędziora (OŚ AZS Poznań), zmagania rozpoczęły od zwycięstwa nad Turczynkami 45:29 w 1/8 finału. W ćwierćfinale uległy jednak Francuzkom 36:45, czym zamknęły sobie drogę do medalu.

W meczach o miejsca 5-8 zawodniczki trenera Dariusza Nowinowskiego najpierw przegrały z niżej notowanym Hiszpankami 43:45, a następnie pokonały Niemki 45:39.

W ME nie występuje najbardziej utytułowana polska szablistka Aleksandra Socha, która spodziewa się dziecka.

W półfinałach Rosjanki wygrały z Węgierkami 45:25, a Włoszki zwyciężyły Francuzki 45:39.