Powietkin - Rudenko o pas WBO Inter-Continental

Sporty walki
Powietkin - Rudenko o pas WBO Inter-Continental
fot. PAP

Walka Aleksandra Powietkina (31-1, 23 KO) z Andrijem Rudenką (31-2, 19 KO), która to będzie najważniejszym wydarzeniem gali w Moskwie, nie będzie zwykłą potyczką. Stawką będzie pas WBO Inter-Continental.

Rosyjski pięściarz powoli zapomina o dopingowych wpadkach, chcąc wrócić do światowych rankingów. W związku z tym jego kolejne starcie będzie sankcjonowane przez WBO, która "rzuciła" do stawki pas Inter-Continental. Wcześniej mówiło się, że stawką walki może być trofeum innej z organizacji - WBA.

Taka decyzja oznacza, że Powietkin może już niedługo wrócić do rankingów wagi ciężkiej WBO, a w przyszłości może nawet powalczy o mistrzowski pas. Aktualnie mistrzem jest Joseph Parker.

Wiadomość o usankcjonowaniu pojedynku przez World Boxing Organization oznacza zmianę stanowiska przez federację, która wcześniej, podobnie jak WBC i IBF, odmówiła uwzględnienia Powietkina w swoich rankingach po wpadkach dopingowych w 2016 roku.
 
Powietkin dwa razy został złapany na dopingu - najpierw w jego organizmie wykryto meldonium, a nastęnie ostarynę. Za każdym razem działo się to przed ważnymi walkami - z Deontayem Wilderem oraz Bermane'em Stiverne'em. Do obu ostatecznie nie doszło.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze