Reprezentanci Polski spełnili marzenia dzieci z Fundacji Mam Marzenie

Piłka nożna
Reprezentanci Polski spełnili marzenia dzieci z Fundacji Mam Marzenie
fot. Materiały prasowe

Dzień przed meczem Polska – Rumunia, 9 czerwca, na Stadionie PGE Narodowym podopieczni Fundacji Mam Marzenie z całej Polski, spotkali się z reprezentacją Polski w piłce nożnej.

7 140 – tyle marzeń, dzięki dobrej woli darczyńców i zaangażowaniu wolontariuszy, udało się spełnić w ciągu 14 lat istnienia Fundacji Mam Marzenie. 7 140 to też liczba dzieci, podopiecznych Fundacji, w których życie, spełnione marzenia wniosły wiele radości i nadziei. Już jutro, 14 czerwca br., Fundacja Mam Marzenie obchodzi swoje czternaste urodziny!

 

Czternaście lat temu, 14 czerwca 2003 roku, w Krakowie powstała Fundacja Mam Marzenie, której celem jest spełnianie pragnień dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu, by choć na chwilę mogły zapomnieć o cierpieniu. Działalność Fundacji Mam Marzenie w całości opiera się na zasadach wolontariatu.

Pierwszą podopieczną Fundacji, której pragnienie się ziściło jest Bogusia. Dziewczynka chora na łamliwość kości marzyła o wyjeździe do Disneylandu. Jej marzenie spełniło się w Orlando na Florydzie, gdzie wraz z rodziną weszła do świata Walta Disneya.

W czerwcu Fundacja Mam Marzenie spełniła pragnienia 17 dzieci, które chciały spotkać się z Robertem Lewandowskim. Dzień przed meczem Polska – Rumunia, 9 czerwca, na Stadionie PGE Narodowym podopieczni Fundacji Mam Marzenie z całej Polski, spotkali się z reprezentacją Polski w piłce nożnej.

 – Różnorodność marzeń jest ogromna. Marzyciele proszą o podróże, spotkania ze swoimi idolami, ale także o rzeczy materialne, które umilą im pobyt w szpitalu i pozwolą na utrzymywanie kontaktów z rodziną i przyjaciółmi  – mówi Fundacja Mam Marzenie.

 Obecnie Fundacja Mam Marzenie w całej Polsce poszukuje nowych wolontariuszy, którzy pomogą realizować kolejne życzenia dzieci. Osoby zainteresowane wolontariatem oraz wsparciem działań fundacji, proszone są o kontakt z koordynatorami lokalnych oddziałów: www.mammarzenie.org/wolontariat

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie