Diamentowa Liga: Trzecie miejsce i rekord życiowy Lewandowskiego! (WIDEO)

Marcin Lewandowski pokazał się z bardzo dobrej strony podczas mityngu Diamentowej Ligi w Oslo. Polak zajął trzecie miejsce w biegu na 1500 metrów, ustanowił rekord życiowy i wypełnił minimum na tegoroczne mistrzostwa świata w Londynie!

Lewandowski dotychczas specjalizował się w bieganiu na 800 m, ale od jakiegoś już czasu coraz odważniej mówił o wydłużeniu do 1500 m. Zresztą właśnie na tym dystansie został w marcu halowym mistrzem Europy w Belgradzie. Mimo wszystko w sezonie letnim rywalizował na 800 m i cały czas powtarzał, że jest w życiowej formie. W pięciu startach nie udało mu się jednak wypełnić normy na Londyn (1:45.60). W Oslo spróbował na 1500 m i spisał się bardzo dobrze.

Lewandowski przebiegł ten dystans w czasie 3:34.60. To najlepszy wynik w jego dotychczasowej karierze. Do rekordu Polski Artura Ostrowskiego z 2011 roku zabrakło naprawdę niewiele. Ten wynosi bowiem 3:34.45.

W Oslo Polaka wyprzedzili jedynie dwaj zawodnicy. Najszybszy okazał się Brytyjczyk Jake Wightman (3:34.17). Drugie miejsce zajął Kenijczyk Elijah Manangoi (3:34.30).

Bieg Marcina Lewandowskiego w załączonym materiale wideo.