Euro U-21: Hiszpanie i Portugalczycy żądni sukcesu

Piłka nożna
Euro U-21: Hiszpanie i Portugalczycy żądni sukcesu
fot. PAP

Hiszpańskie i portugalskie media spodziewają, że ich reprezentacje odniosą sukces podczas rozpoczynających się w piątek w Polsce młodzieżowych (do lat 21) mistrzostwach Europy. Przypominają o wysokiej wartości rynkowej swoich piłkarzy.

Reporterzy "Radia Marca" uważają, że hiszpańska młodzieżówka jest głównym pretendentem do zdobycia tytułu. Rozgłośnia przewiduje, że gwiazdami turnieju mogą być Marco Asencio z Realu Madryt oraz Saul Niguez ze stołecznego Atletico, którzy kończący się sezon mogą uznać za udany.

 

Z kolei dziennik "Marca" wskazał, że naszpikowana gwiazdami ekipa Hiszpanii będzie najbardziej wartościową drużyną mistrzostw. Gazeta przypomniała, że wśród 14 najdroższych uczestników turnieju jest aż 12 zawodników ekipy trenera Alberta Celadesa. Stawce przewodzi Saul, wyceniany na 40 mln euro.

 

"W Polsce jesteśmy reprezentowani przez grupę prawdziwych piłkarskich diamentów. Dzięki temu turniejowi ich rynkowa wartość może jeszcze wzrosnąć" - napisała "Marca".

 

Tymczasem madrycki dziennik "As" przypomniał, że pozytywne nastawienie hiszpańskich piłkarzy zmąciła wiadomość o chorobie nowotworowej obrońcy Yeraya Alvareza, który we wtorek opuścił kadrę, by poddać się chemioterapii.

 

Także portugalskie media, widzące w swojej jedenastce faworyta MME, koncentrują się na informacji o chorobie defensora Athletic Bilbao. Przypominają, że z Yerayem solidaryzują się młodzi reprezentanci ich kraju oraz federacja, która przesłała hiszpańskiemu zawodnikowi słowa wsparcia.

 

Komentatorzy przypominają, że Portugalczycy Joao Cancelo, Diogo Jota i Ruben Semedo należą do grupy najwyżej wycenianych uczestników MME w Polsce. Ich wartość oscyluje pomiędzy 7 a 20 mln euro.

 

Media w Portugalii zaznaczają, że turniej młodzieżówek wywołuje wiele emocji wśród polskich kibiców. Odnotowują, że na treningach podopiecznych trenera Rui Jorge'a masowo pojawiają się miejscowi adepci piłki nożnej.

 

"Najwięcej sensacji wzbudza Renato Sanches, który przed rokiem w ćwierćfinałowym spotkaniu Euro 2016 we Francji strzelił gola Polakom" - przypomniała telewizja TVI.

 

Z kolei piłkarski serwis "Futebol 365" odnotował, że władze Inowrocławia, w którym swoją bazę mają Portugalczycy, przyjęły drużynę bardzo przychylnie, deklarując, że "trzymają za nią kciuki".

 

Dziennikarze odnotowali, że włodarze Inowrocławia są także przyjaźnie nastawieni do portugalskich kibiców, wierząc, że docenią oni ciepłe przyjęcie ze strony gospodarzy, a ich miasto - "pełne parków, spa i infrastruktury sprzyjającej zdrowiu" - przyciągnie rzesze turystów z Półwyspu Iberyjskiego.

 

Hiszpania i Portugalia to grupowi rywale. Z każdej z trzech grup do półfinałów awansują zwycięzcy, a stawkę uzupełni zespół z najlepszym bilansem spośród tych, które uplasują się na drugiej pozycji.

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze