Euro U-21: Składy Polski, Anglii, Szwecji i Słowacji

Piłka nożna
Euro U-21: Składy Polski, Anglii, Szwecji i Słowacji
fot. CyfraSport

W grupie A turnieju Euro U-21 zmierzą się ze sobą reprezentacje Polski, Anglii, Szwecji i Słowacji. Poznajcie składy drużyn grających w grupie A Euro U-21.

SKŁADY DRUŻYN Z GRUPY A:

 

 

POLSKA:

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski (Fiorentina), Jakub Wrąbel (Śląsk Wrocław), Maksymilian Stryjek (Sunderland)
Obrońcy: Paweł Jaroszyński (Cracovia), Tomasz Kędziora (Lech Poznań), Igor Łasicki (Napoli/Carpi), Jan Bednarek (Lech Poznań), Jarosław Jach (Zagłębie Lubin), Przemysław Szymiński (Wisła Płock)
Pomocnicy: Krystian Bielik (Arsenal/Birmingham), Karol Linetty (Sampdoria Genua), Radosław Murawski (Piast Gliwice), Patryk Lipski (bez klubu), Przemysław Frankowski (Jagiellonia), Łukasz Moneta (Ruch Chorzów), Dawid Kownacki (Lech Poznań), Paweł Dawidowicz (VfL Bochum), Jarosław Niezgoda (Legia Warszawa), Bartosz Kapustka (Leicester City), Jarosław Kubicki (Zagłębie Lubin)
Napastnicy: Mariusz Stępiński (Nantes), Krzysztof Piątek (Cracovia), Adam Buksa (Zagłębie Lubin)

Trener: Marcin Dorna


ANGLIA:

Bramkarze: Angus Gunn (Manchester City), Jonathan Mitchell (Derby County), Jordan Pickford (Sunderland).
Obrońcy: Calum Chambers (Arsenal), Ben Chilwell (Leicester City), Kortney Hause (Wolverhampton Wanderers), Rob Holding (Arsenal), Mason Holgate (Everton), Dominic Iorfa (Wolverhampton Wanderers), Alfie Mawson (Swansea City), Jack Stephens (Southampton), Matt Targett (Southampton).
Pomocnicy: Lewis Baker (Chelsea), Nathaniel Chalobah (Chelsea), Jack Grealish (Aston Villa), Will Hughes (Derby County), John Swift (Reading), James Ward-Prowse (Southampton)
Napastnicy: Tammy Abraham (Chelsea), Demarai Gray (Leicester City), Jacob Murphy (Norwich City), Nathan Redmond (Southampton), Cauley Woodrow (Fulham)

Trener: Aidy Boothroyd


SZWECJA:

Bramkarze: Tim Erlandsson (AFC Eskilstuna), Anton Cajtoft (Jonkopings), Pontus Dahlberg (IFK Goeteborg)
Obrońcy: Linus Wahlqvist (IFK Norrköping), Jacob Une Larsson (Djurgårdens IF), Joakim Nilsson (IF Elfsborg), Adam Lundqvist (IF Elfsborg), Isak Ssewankambo (Molde FK), Filip Dagerstål (IFK Norrköping), Franz Brorsson (Malmö FF), Egzon Binaku (BK Hacken)
Pomocnicy: Simon Tibbling (Groningen), Alexander Fransson (Basel), Kristoffer Olsson (AIK), Muamer Tanković (AZ Alkmaar), Melker Hallberg (Kalmar FF), Kerim Mrabti (Djurgårdens IF), Niclas Eliasson (IFK Norrköping), Joel Asoro (Sunderland), Amin Affane (AIK)
Napastnicy: Carlos Strandberg (Westerlo), Gustav Engvall (Djurgårdens IF), Paweł Cibicki (Malmö FF)

Trener: Håkan Ericson


SŁOWACJA:

Bramkarze: Adrián Chovan (Trenčín), Marek Rodák (Accrington Stanley), Adam Jakubech (Spartak Trnava)
Obrońcy: Branislav Niňaj (Lokeren), Milan Škriniar (Sampdoria), Martin Valjent (Ternana Calcio), Tomáš Huk (Dunajská Streda), Ľubomír Šatka (Dunajská Streda), Róbert Mazáň (MŠK Žilina), Lukáš Skovajsa (Trenčín), Denis Vavro (MŠK Žilina)
Pomocnicy: Stanislav Lobotka (FC Nordsjælland), Jaroslav Mihalík (Cracovia), Martin Chrien (Viktoria Pilzno), Albert Rusnák (Real Salt Lake), Nikolas Špalek (MŠK Žilina), Jakub Hromada (Viktoria Pilzno), Matúš Bero (Trabzonspor), László Bénes (Mönchengladbach)
Napastnicy: Tomáš Vestenický (Cracovia), Adam Zreľák (FK Jablonec), Lukáš Haraslín (Lechia Gdańsk), Pavol Šafranko (Dunajská Streda)

Trener: Pavel Hapal

 

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze