Spodek zdobyty przez Rosjan! Polacy coraz dalej od Final Six Ligi Światowej

Polscy siatkarze przegrali w katowickim Spodku 0:3 z reprezentacją Rosji w spotkaniu Ligi Światowej. To czwarta porażka podopiecznych Ferdinando De Giorgiego w tej edycji.

Polacy udanie rozpoczęli zmagania w tej edycji Ligi Światowej. W pierwszym turnieju, rozegranym we włoskim Pesaro, wygrali z mistrzami olimpijskimi Brazylijczykami 3:2, a następnie z wicemistrzami Włochami 3:1. Później nastąpiła seria trzech porażek. W trzecim spotkaniu Polacy niespodziewanie ulegli  reprezentacji Iranu 1:3, a rywalizację w drugim turnieju, rozgrywanym w Warnie rozpoczęli od przegranych 2:3 z Bułgarią i 1:3 z Brazylią. Zwycięstwo 3:1 w starciu z Kanadą przerwało złą passę i podtrzymało nadzieje podopiecznych trenera De Giorgiego na awans do turnieju Final Six, który na początku lipca zostanie rozegrany w brazylijskiej Kurytybie.

Rosjanie w tegorocznych rozgrywkach stawiają na eksperymenty. Selekcjoner Siergiej Szlapnikow, który po igrzyskach w Rio zastąpił na stanowisku Władimira Alekno, w składzie na Ligę Światową pominął kilku znanych zawodników. Odmłodzenie składu musi kosztować, co pokazał już pierwszy tegoroczny turniej, który rozegrali na własnym terenie, w Kazaniu. Na inaugurację pewnie ograli Argentynę, ale w kolejnych meczach przegrali 1:3 z Francją i 2:3 z Bułgarią. Drugi turniej, rozegrany w Pau we Francji, również przyniósł siatkarzom Szlapnikowa tylko jedno zwycięstwo – 3:2 nad reprezentacją Włoch. Dwa wcześniejsze mecze siatkarze Sbornej przegrali – 1:3 z Francją i 0:3 z USA.

– Chcemy, aby ci zawodnicy przeszli szkołę w Lidze Światowej. Mamy też pewne problemy z kontuzjami, musimy zmieniać skład. Tym niemniej przyjechaliśmy tutaj, by walczyć w każdym spotkaniu – deklarował przed meczem szkoleniowiec Rosjan.

Jak się okazało, trener Szlapnikow nie rzucał słów na wiatr, a jego podopieczni od samego początku twardo walczyli z gospodarzami. Premierowa odsłona długo miała wyrównany przebieg – obie ekipy grały punkt za punkt, a przed drugą przerwą gospodarze uzyskali dwa oczka zaliczki (16:14). To, co nastąpiło po niej, przypominać mogło koszmarny sen. Rosjanie wygrali pięć akcji z rzędu (16:19), w czym pomogły im błędy polskich siatkarzy. Selekcjoner De Giorgi zareagował zmianami, Bartosza Kurka zastąpił Rafał Buszek, ale Polacy już się w tej partii nie podnieśli. Mieli ogromne problemy z przyjęciem zagrywek rywali: Maksim Żygałowa (19:22) oraz Wadima Lichoszerstowa, który zakończył seta asem serwisowym (22:25).

Drugą partię lepiej rozpoczęli Rosjanie (1:4). Gra Polaków w porównaniu z pierwszym setem nie uległa poprawie, wręcz przeciwnie – wyglądała coraz gorzej, a rywale coraz więcej punktów uzyskiwali po błędach i nieporozumieniach w polskich szeregach (4:8). W środkowej części seta goście powiększali przewagę (11:16, 13:21), a Polacy mieli problemy ze skończeniem ataków. Rosjanie całkowicie przejęli inicjatywę na boisku, a wynik seta skutecznym atakiem ustalił Jegor Kliuka (17:25).

Trzeciego seta Polacy rozpoczęli obiecująco, od prowadzenia 2:0 i długo toczyli wyrównaną walkę z rywalami; na obie przerwy schodzili przy minimalnej przewadze (8:7, 16:15). Koszmar powrócił po drugiej przerwie technicznej. Rosjanie znów popisali się serią wygranych piłek, zwieńczoną dwoma asami serwisowymi Dmitrija Wołkowa (16:21). W końcówce siatkarze Sbornej nie dali już sobie wydrzeć zwycięstwa, a Kliuka skutecznym atakiem zakończył to jednostronne starcie (21:25). MVP: Dmitrij Wołkow.

Biało-czerwoni ponieśli czwartą porażkę w tegorocznej edycji Ligi Światowej, przez co zdecydowanie oddaliła się od nich szansa na awans do turnieju Final Six, który zostanie rozegrany w Kurytybnie (4-8 lipca). Polacy muszą wygrać kolejne mecze, które zagrają w Łodzi przeciwko Iranowi (sobota, 17 czerwca) oraz USA (niedziela, 18 czerwca). W pierwszym czwartkowym spotkaniu Stany Zjednoczone wygrały z Iranem 3:0.

Polska - Rosja 0:3 (22:25, 17:25, 21:25)

Polska: Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Bartłomiej Lemański, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek – Paweł Zatorski (libero) oraz Rafał Buszek, Maciej Muzaj, Aleksander Śliwka, Grzegorz Łomacz.

Rosja: Dmitrij Kowalew, Ilia Własow, Dmitrij Wołkow, Maksym Żigałow, Jegor Kliuka, Ilias Kurkajew – Roman Martyniuk (libero) oraz Artem Zelenkow, Wadim Lichoszercow, Siergiej Antipkin.

Mecz zakończony
POLSKA
0:3
ROSJA
Zapis relacji
Relacja zakończona

POLSKA – ROSJA 0:3 (22:25, 17:25, 21:25) Jegor Kliuka zakończył to jednostronne spotkanie. Zdecydowane zwycięstwo Rosji w Spodku.

POLSKA – ROSJA 0:2, 19:24 Mateusz Bieniek przestrzelił zagrywkę. Piłka meczowa dla Rosjan.

POLSKA – ROSJA 0:2, 18:23 Skuteczny atak Dmitrija Wołkowa

POLSKA – ROSJA 0:2, 17:22 Skutecznie Dmitrij Kowalew.

POLSKA – ROSJA 0:2, 16:21 Dmitrij Wołkow - as serwisowy. Ferdinando De Giorgi wziął czas.

POLSKA – ROSJA 0:2, 16:20 Dmitrij Wołkow - as serwisowy.

POLSKA – ROSJA 0:2, 16:19 Zablokowany Rafał Buszek. Ferdinando De Giorgi wziął czas.

POLSKA – ROSJA 0:2, 16:16 Skuteczny atak Maksima Żygałowa.

POLSKA – ROSJA 0:2, 16:15 Zablokowany Dmitrij Wołkow. Punkt zaliczki Polaków na drugiej przerwie.

POLSKA – ROSJA 0:2, 15:14 Michał Kubiak - as serwisowy.

POLSKA – ROSJA 0:2, 13:14 Skuteczny blok Rosjan.

POLSKA – ROSJA 0:2, 13:12 Serwis Rosjan w siatkę.

POLSKA – ROSJA 0:2, 12:11 Mateusz Bieniek skutecznie z krótkiej.

POLSKA – ROSJA 0:2, 10:10 Walka punkt za punkt w tej części seta.

POLSKA – ROSJA 0:2, 9:9 Skuteczna kontra Rosjan.

POLSKA – ROSJA 0:2, 8:7 Punkt przewagi gospodarzy na pierwszej przerwie.

POLSKA – ROSJA 0:2, 7:7 Przestrzelony atak Michała Kubiaka.

POLSKA – ROSJA 0:2, 7:6 Zablokowany Bartłomiej Lemański.

POLSKA – ROSJA 0:2, 7:4 Pojedynczy blok Dawida Konarskiego.

POLSKA – ROSJA 0:2, 4:3 Maksim Żygałow zaserwował w antenkę.

POLSKA – ROSJA 0:2, 3:3 Znów zablokowany Michał Kubiak.

POLSKA – ROSJA 0:2, 3:2 Zablokowany atak Michała Kubiaka

POLSKA – ROSJA 0:2, 2:0 Skuteczny atak Mateusza Bieńka. Polacy dobrze rozpoczęli trzecią partię.

Zapraszamy do zabawy:

Zostań mistrzem Europy z Polsatem Sport!

Najlepsi piłkarze młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 21 mogą wygrać dla Ciebie nawet 3000 złotych. Tyle właśnie wynosi główna nagroda w menedżerze piłkarskim - Wygraj Euro. Piłka nożna W Wygraj Euro zakładasz wirtualną drużyną, do której wybierasz prawdziwych piłkarzy, biorących udział w rozgrywanych w Polsce mistrzostwach Europy.

POLSKA – ROSJA 0:2 (22:25, 17:25) Jegor Kliuka zakończył seta skutecznym atakiem.

POLSKA – ROSJA 0:1, 16:24 Skuteczna kontra i piłka setowa dla Rosjan.

POLSKA – ROSJA 0:1, 16:23 Jegor Kliuka popisał się skutecznym atakiem.

POLSKA – ROSJA 0:1, 15:21 Dotknięcie siatki u Rosjan.

POLSKA – ROSJA 0:1, 13:21 Rozbici biało-czerwoni w tym secie...

POLSKA – ROSJA 0:1, 13:20 Aleksander Śliwka zaserwował w siatkę.

POLSKA – ROSJA 0:1, 13:19 Skuteczny atak Aleksandra Śliwki.

POLSKA – ROSJA 0:1, 12:18 Aleksander Śliwka wpadł w siatkę. Ferdinando De Giorgi poprosił o drugi czas.

POLSKA – ROSJA 0:1, 11:16 Dmitrij Wołkow skutecznym atakiem zaprosił obie ekipy na drugą przerwę.

POLSKA – ROSJA 0:1, 11:15 Mateusz Bieniek zaserwował w środek siatki.

POLSKA – ROSJA 0:1, 10:14 Skutecznym atakiem z prawego skrzydła popisał się Maksim Żygałow.

POLSKA – ROSJA 0:1, 9:13 Dawid Konarski zaatakował w aut.

POLSKA – ROSJA 0:1, 8:11 Skuteczny blok Rosjan.

POLSKA – ROSJA 0:1, 8:10 Skuteczny atak Rafała Buszka.

POLSKA – ROSJA 0:1, 7:9 Skuteczny atak Michała Kubiaka.

POLSKA – ROSJA 0:1, 6:8 Dmitrij Wołkow zaatakował w taśmę.

POLSKA – ROSJA 0:1, 4:8 Nieporozumienie w ekipie Polaków. Cztery punkty przewagi Rosjan na pierwszej przerwie.

POLSKA – ROSJA 0:1, 3:7 Michał Kubiak zaatakował w antenkę.

POLSKA – ROSJA 0:1, 3:5 Błąd Dmitrija Kowalewa.

POLSKA – ROSJA 0:1, 1:4 Maksim Żygałow obił polski blok. Fatalny początek biało-czerwonych. Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – ROSJA 0:1, 1:1 Rozpoczął się drugi set.

Wybierz najlepszego polskiego siatkarza w meczu z Rosją

Trzeci weekend z Ligą Światową Polacy rozpoczną od starcia z odwiecznymi rywalami z Rosji. Poniżej możecie wybrać najlepszego polskiego siatkarza w potyczce z Rosjanami.

POLSKA – ROSJA 0:1 (22:25) Wadim Likosherstowasem serwisowym zakończył premierową odsłonę.

POLSKA – ROSJA 0:0, 22:24 Dmitrij Wołkow obił polski blok. Piłka setowa dla Rosji.

POLSKA – ROSJA 0:0, 21:23 Skutecznym atakiem popisał się Maksim Żygałow.

POLSKA – ROSJA 0:0, 21:22 Atak Rosjan po taśmie w aut.

POLSKA – ROSJA 0:0, 20:22 Mateusz Bieniek przedarł się przez blok rywali.

POLSKA – ROSJA 0:0, 19:22 Maksim Żygałow - as serwisowy. Ferdinando De Giorgi wziął czas.

POLSKA – ROSJA 0:0, 19:20 Nieudany atak Jegora Kliuki.

POLSKA – ROSJA 0:0, 18:19 Jegor Kliuka zaatakował w aut.

POLSKA – ROSJA 0:0, 17:19 Skutecznie Dawid Konarski.

POLSKA – ROSJA 0:0, 16:19 Czarna seria Polaków... Pięć przegranych akcji z rzędu... Drugi autowy atak Bartosza Kurka, którego zmienił Rafał Buszek.

POLSKA – ROSJA 0:0, 16:17 Dmitrij Wołkow - as serwisowy. Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – ROSJA 0:0, 16:16 Rosjanie znów odrobili straty.

POLSKA – ROSJA 0:0, 16:14 Dwa oczka zaliczki Polaków na drugiej przerwie.

POLSKA – ROSJA 0:0, 15:14 Dmitrij Kowalew - as serwisowy.

POLSKA – ROSJA 0:0, 15:12 Skuteczny atak Bartosza Kurka

POLSKA – ROSJA 0:0, 14:11 Skuteczny blok Polaków. Siergiej Szlapnikow poprosił o czas.

POLSKA – ROSJA 0:0, 13:11 Mateusz Bieniek - as serwisowy.

POLSKA – ROSJA 0:0, 11:11 Michał Kubiak przepchnął piłkę na siatce.

POLSKA – ROSJA 0:0, 10:10 Skutecznym atakiem popisał się Jegor Kliuka.

POLSKA – ROSJA 0:0, 9:8 Dawid Konarski zaatakował po bloku.

POLSKA – ROSJA 0:0, 8:7 Punkt zaliczki gospodarzy na pierwszej przerwie technicznej.

POLSKA – ROSJA 0:0, 7:7 Przestrzelił zagrywkę Michał Kubiak.

POLSKA – ROSJA 0:0, 6:5 Dwie weryfikacje w jednej akcji. Punkt ostatecznie dla Polski po dotknięciu siatki przez Rosjan.

POLSKA – ROSJA 0:0, 5:4 Groźnie wyglądająca kontuzja Ilii Własowa. Rosyjski siatkarz musiał opuścić parkiet.

POLSKA – ROSJA 0:0, 4:4 Skuteczny atak Mateusza Bieńka.

POLSKA – ROSJA 0:0, 3:3 Maksim Żygałow przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – ROSJA 0:0, 2:2 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – ROSJA 0:0, 1:2 Mateusz Bieniek zdobył pierwszy punkt dla gospodarzy w tym meczu.

POLSKA – ROSJA 0:0, 0:2 Rozpoczynamy siódmy mecz Polaków w Lidze Światowej.

Polska: Dawid Konarski, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Bartłomiej Lemański, Mateusz Bieniek – Paweł Zatorski (libero).
Rosja: Jegor Kliuka, Ilia Wlasow, Dmitrij Kowalew, Dmitrij Wołkow, Maksim Żygałow, Ilias Kurkajew – Roman Martyniuk (libero).

Słuchamy hymnów obu państw. "Mazurek Dąbrowskiego" odśpiewany przez kibiców a capella.

Selekcjoner Ferdinando De Giorgi podał wyjściowy skład reprezentacji Polski:

Liga Światowa: Siatkarze USA rozgromili Iran

W spotkaniu inaugurującym trzeci weekend zmagań Ligi Światowej siatkarze Iranu przegrali w katowickim Spodku z USA 0:3. W drugim meczu turnieju Polska zmierzy się z Rosją. Przed tym spotkaniem w lepszej sytuacji byli Persowie, którzy z bilansem trzy zwycięstwa - trzy porażki zajmowali ósme miejsce w tabeli.

Liga Światowa: Polska - Rosja. Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport

Podopieczni Ferdinando de Giorgiego meczem z Rosją rozpoczną ostatni weekend rozgrywek fazy zasadniczej Ligi Światowej. Będzie to pierwsze starcie tych drużyn w tym roku. Transmisja meczu Polska - Rosja w Polsacie i Polsacie Sport. W porównaniu do ostatnich spotkań, trener De Giorgi dokonał jednej korekty w składzie.

Witamy w relacji na żywo z meczu Ligi Swiatowej Polska - Rosja. Początek spotkania o godzinie 20.25.