Euro U-21: Pickford bohaterem Anglików!

Jordan Pickford podpisał w czwartek kontrakt z Evertonem, stając się trzecim najdroższym bramkarzem w historii. W pierwszym meczu mistrzostw Europy U–21 przeciwko Szwecji potwierdził swoją klasę, broniąc rzut karny egzekwowany przez Linusa Wahlqvista.

Kluczowa sytuacja rozgrywanego w Kielcach meczu Szwedów z Anglikami miała miejsce w 80. minucie, przy stanie 0:0. Arbiter Tobias Stieler z Niemiec podyktował rzut karny za faul Ben Chilwella na Wahlqviscie. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale uderzył słabo i w środek bramki... Pickford nie miał większych problemów z interwencją.

W kolejnych minutach żadna z drużyn nie była już w stanie zmienić wyniku spotkania. W drugim meczu grupy A Polska zmierzy się ze Słowacją.

Obroniony rzut karny w załączonym materiale wideo.

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.