Euro U–21: Porażka Polaków na inaugurację turnieju

W swym pierwszym spotkaniu na mistrzostwach Europy U–21 reprezentacja Polski przegrała w Lublinie ze Słowacją 1:2. W innym meczu grupy A Szwecja zremisowała w Kielcach z Anglią 0:0.

Mistrzostwa Europy U–21 po raz pierwszy w historii rozgrywane są w Polsce. Gospodarze rywalizują w grupie A ze Słowacją, Szwecją i Anglią. Każdy mecz jest ważny, ponieważ do półfinałów awansują jedynie cztery z dwunastu ekip: zwycięzcy grup oraz najlepsza ekipa spośród tych, które zajmą drugie miejsca. Pierwszym rywalem polskich piłkarzy byli Słowacy, którzy wygrali trudną grupę eliminacyjną, wyprzedzając Holandię, Turcję, Białoruś oraz Cypr.

Polacy efektownie rozpoczęli starcie ze Słowakami. Już w 53. sekundzie meczu Tomasz Kędziora dośrodkował z prawego skrzydła, a Patryk Lipski strzałem z głową z kilku metrów pokonał Adriana Chovana. Po szybko zdobytej bramce gospodarze nie potrafili pójść za ciosem, wręcz przeciwnie: cofnęli się na własną połowę, oddając inicjatywę rywalom.

Słowacy kilka razy groźnie zaatakowali, a w 20. minucie dopięli swego. Przy biernej postawie polskich obrońców Jaroslav Mihalik podał do Martina Chriena, a ten wyłożył piłkę do wbiegającego w pole karne Martina Valjenta, który precyzyjnym strzałem dopełnił formalności. Kolejne minuty przebiegały pod znakiem przewagi podopiecznych trenera Pavla Hapala. W 26. minucie Jakub Wrąbel niepewnie interweniował po strzale Mihalika, ale zdołał odbić piłkę przy dobitce Adama Zrelaka. W 39. minucie polski bramkarz zdołał sparować piłkę po uderzeniu Alberta Rusnaka. Gospodarze próbowali odgryźć się rywalom strzałami z dystansu, ale uderzenia Jarosława Jacha i Karola Linettego nie zagroziły słowackiej bramce.

Po przerwie nadal przeważali Słowacy, którzy prezentowali zdecydowanie lepszą kulturę gry od podopiecznych Marcina Dorny. Znakomicie w ich szeregach prezentował się choćby pomocnik Stanislav Lobotka. Mimo tego, Polacy tworzyli groźne sytuacje pod bramką rywali. W 47. minucie Frankowski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, a w 76. minucie, w idealnej sytuacji  Linetty z kilkunastu metrów posłał piłkę tuż obok lewego słupka bramki Słowaków. Niewykorzystane szanse lubią się mścić: w 78. minucie szybką kontrę Słowaków, przy której znów pogubili się polscy obrońcy, rezerwowy Pavol Safranko zamienił na gola. Polacy mogli jeszcze wyrównać, ale w 81. minucie, po strzale głową Pawła Dawidowicza słowacki bramkarz sparował piłkę na poprzeczkę.

Polska – Słowacja 1:2 (1:1)

Polska: Jakub Wrąbel – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Jarosław Jach, Paweł Jaroszyński – Przemysław Frankowski, Paweł Dawidowicz, Karol Linetty, Patryk Lipski (82. Jarosław Niezgoda), Bartosz Kapustka (59. Łukasz Moneta) – Mariusz Stępiński (85. Krzysztof Piątek).

Słowacja: Adrian Chovan – Martin Valjent, Branislav Ninaj, Milan Skriniar, Robert Mazan – Albert Rusnak, Matus Bero (90+2 Laszlo Benes), Stanislav Lobotka, Martin Chrien, Jaroslav Mihalik (82. Lukas Haraslin) – Adam Zrelak (73. Pavol Safranko).

Bramki: 1:0 Patryk Lipski (1-głową), 1:1 Martin Valjent (20), 1:2 Pavol Safranko (78)

Żółte kartki: Słowacja - Milan Skriniar, Pavol Safranko.

Sędzia: Serdar Gozubuyuk (Holandia). Widzów: 14 911.

Relacja na żywo z meczu reprezentacji U-21 Polska – Słowacja na Polsatsport.pl od godziny 20.45.

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

Mecz zakończony
POLSKA
1:2
SŁOWACJA
Zapis relacji
Relacja zakończona

['90+4] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:2 Koniec meczu! Porażka Polaków na inaugurację Euro U-21.

['90+1] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:2 Laszlo Benes na boisku w ekipie Słowacji.

['90] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:2 Cztery minuty doliczył arbiter.

Euro U-21: Polska - Słowacja. Wybierz najlepszego polskiego piłkarza

Drużyna Marcina Dorny meczem ze Słowacją rozpoczyna Euro U-21. Karol Linetty, Bartosz Kapustka, Mariusz Stępiński? A może jeszcze ktoś inny? Zapraszamy do wyboru najlepszego polskiego piłkarza tego spotkania!

['88] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:2 Albert Rusnak sprytnie próbował pokonać polskiego bramkarza z rzutu wolnego, ale piłka poszybowała obok słupka.

['85] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:2 Za Mariusza Stępińskiego wszedł Krzysztof Piątek.

['82] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:2 Boisko opuścił Patryk Lipski, wszedł Jarosław Niezgoda.

['81] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:2 Nieprawdopodobna sytuacja! Po strzale głową Pawła Dawidowicza słowacki bramkarz sparował piłkę na poprzeczkę.

['78] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:2 GOL!!! PAVOL SAFRANKO! Szybka akcja Słowaków, znów pogubili się polscy obrońcy i rezerwowy Pavol Safranko strzałem z linii pola karnego trafił do siatki.

['76] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1 Ależ okazję mieli Polacy... Karol Linetty z okolicy piętnastego metra posłał piłkę tuż obok lewego słupka bramki Słowaków.

['72] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1 Milan Skriniar ukarany żółtą kartką za odkopnięcie piłki po gwizdku. Pavol Safranko pojawił się na boisku za Adama Zrelaka.

['70] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1 Kontra Polaków, ale Słowacy wybili piłkę po dośrodkowaniu Tomasza Kędziory.

['67] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1 Groźnie pod polską bramką. Najpierw dośrodkowanie z bocznych sektorów boiska z rzutu wolnego, po którym gospodarze wybili piłkę, a po chwili dwa razy minął się z piłką Jakub Wrąbel... Szczęśliwie bez konsekwencji.

['62] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1 Paweł Dawidowicz przymierzył zza pola karnego, ale piłka poszybowała nad poprzeczką bramki rywali.

['59] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1 Bartosz Kapustka opuścił boisko z powodu urazu kostki. Na jego miejsce na boisku pojawił się Łukasz Moneta.

['58] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1 Jakub Wrąbel złapał piłkę po dośrodkowaniu Alberta Rusnaka.

['54] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1 Groźnie wyglądające zderzenie Pawła Jaroszyńskiego z Martinem Chrienem.

['53] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1 14.900 kibiców na trybunach Areny Lublin.

['52] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1 Bartosz Kapustka prosi o zmianę.

['50] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1 Słowacy wybili piłkę po dośrodkowaniu Przemysława Frankowskiego.

['47] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1 Przemysław Frankowski przegrał pojedynek z bramkarzem rywali w sytuacji sam na sam.

['46] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1 Rozpoczęła się druga połowa. W obu ekipach bez zmian.

Euro U-21: Voeller, Figo, Pirlo, Mata... Kto następny?

Mistrzostwa Europy U-21 to jedna z najważniejszych piłkarskich imprez na Starym Kontynencie. Udział w niej jest znakomitą okazją do promocji młodych piłkarzy i drogą do gry w dorosłej reprezentacji. W gronie najlepszych piłkarzy dotychczasowych turniejów, znajdziemy wiele późniejszych gwiazd światowego futbolu.

['45] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1 Koniec pierwszej połowy! Sędzia nie doliczył nawet minuty.

['44] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1 Trzeci rzut rożny dla biało-czerwonych po zablokowanym strzale Przemysława Frankowskiego.

['43] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1

Wyrównujący gol dla Słowaków z 20. minuty:

Euro U-21: Polska - Słowacja 1:1. Gol Valjenta

▶️ Obejrzyj wideo na naszej stronie...

['42] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1 Karol Linetty - mocny strzał z dystansu, ale nad poprzeczką bramki rywali.

['38] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1 Nieudana wrzutka w pole karne w wykonaniu Pawła Dawidowicza.

['37] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1 Jaroslav Mihalik strzelił obok prawego słupka polskiej bramki.

['35] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1 Kolejna bardzo dobra akcja Słowaków, zakończona jednak niecelnym strzałem głową Roberta Mazana.

['32] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1 Jarosław Jach uderzył z dystansu, ale piłka poszybowała po tym strzale w trybuny.

['30] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1

['29] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1 Drugi rzut rożny dla gospodarzy.

['27] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1 Kolejna akcja Słowaków, ale zbyt mocne podanie Alberta Rusnaka z głębi pola.

['26] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1 Wyraźna przewaga Słowaków, którzy po wyrównującej bramce chcą iść za ciosem. Jakub Wrąbel niepewnie interweniował po strzale Jaroslava Mihalika, a po chwili dużo lepiej przy dobitce jednego z jego kolegów.

['20] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:1 GOL!!! MARTIN VALIENT. Ładna akcja Słowaków, której nie byli w stanie przerwać polscy obrońcy. Zaczął Jaroslav Mihalik, podał do Martina Chriena, a ten wyłożył piłkę do wbiegającego w pole karne Martina Valjenta, który dopełnił formalności.

['18] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:0 Nieudane dośrodkowanie Przemysława Frankowskiego. Polacy w ostatnich kilku minutach odzyskali inicjatywę.

['16] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:0 Przemysław Frankowski wywalczył pierwszy rzut rożny dla Polaków.

['15] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:0 Nieudane dośrodkowanie Patryka Lipskiego z rzutu wolnego.

['13] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:0 Tomasz Kędziora przerwał groźną akcję Słowaków.

['10] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:0

A to pierwszy gol w turnieju Euro U-21 2017:

Euro U-21: Wejście smoka Polaków! Gol Lipskiego w 53 sekundzie gry! (WIDEO)

Cóż za początek turnieju w wykonaniu Polaków. Biało-Czerwoni wynik meczu ze Słowacją, a jednocześnie pierwszego gola mistrzostw strzelili już w... 53 sekundzie gry!

['8] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:0 Minął pierwszy szok po stracie bramki i Słowacy przejęli inicjatywę, spychając gospodarzy do defensywy.

['4] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:0 Słowacy ruszyli na polską bramkę, ale obrońcy zdołali zażegnać niebezpieczeństwo.

['1] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 1:0 GOL!!! PATRYK LIPSKI! Zaledwie 53 sekundy czekaliśmy na pierwszą bramkę Polaków na tym turnieju! Dośrodkowanie Tomasza Kędziory strzałem głową na bramkę zamienił Patryk Lipski!

['1] POLSKA U–21 – SŁOWACJA U–21 0:0 Rozpoczynamy pierwszy mecz reprezentacji Polski na turnieju Euro U–21!

Słuchamy hymnów obu państw.

Obie drużyny już na murawie!

Zapraszamy do zabawy:

Zostań mistrzem Europy z Polsatem Sport!

Najlepsi piłkarze młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 21 mogą wygrać dla Ciebie nawet 3000 złotych. Tyle właśnie wynosi główna nagroda w menedżerze piłkarskim - Wygraj Euro. Piłka nożna W Wygraj Euro zakładasz wirtualną drużyną, do której wybierasz prawdziwych piłkarzy, biorących udział w rozgrywanych w Polsce mistrzostwach Europy.

Kibice wypełniają trybuny lubelskiego stadionu... (fot. PAP/Wojciech Pacewicz)

Na Arena Lublin rozpoczęła się ceremonia otwarcia mistrzostw.

Spotkanie Polska Słowacja w Polsacie, Polsacie Sport i na ipla.tv komentują: Mateusz Borek i Tomasz Hajto.

Euro U-21: Polska - Słowacja. Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport

Reprezentacja Polski swoją przygodę z Euro U-21 rozpocznie meczem ze Słowacją. W Lublinie "Biało-Czerwoni" muszą dać z siebie wszystko, wszak tylko zwycięstwo w grupie daje pewny awans do półfinału. Transmisja meczu Polska - Słowacja w Polsacie i Polsacie Sport. Piłka nożna Jedną z największych niewiadomych przed pierwszym gwizdkiem, jest oczywiście zestawienie, jakie desygnuje do gry selekcjoner Marcin Dorna.

Euro U-21: Polscy i słowaccy kibice przekonani o sukcesie swoich drużyn

Polscy i słowaccy kibice przekonani są o zwycięstwie swoich zespołów w wieczornym meczu w Lublinie w piłkarskich mistrzostwach Europy U-21. Słowacy swojej szansy upatrują w braku Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego w polskiej drużynie. - Chciałabym, żeby Bartek Kapustka strzelił jedną bramkę specjalnie dla mnie.

W pierwszym meczu turnieju Euro U-21 Anglia zremisowała w Kielcach ze Szwecją 0:0. W 81. minucie Szwed Linus Wahlqvist nie wykorzystał rzutu karnego. Obie ekipy rywalizują w grupie A z Polską i Słowacją.

Euro U-21: Pickford bohaterem Anglików!

Jordan Pickford podpisał w czwartek kontrakt z Evertonem, stając się trzecim najdroższym bramkarzem w historii. W pierwszym meczu mistrzostw Europy U-21 przeciwko Szwecji potwierdził swoją klasę, broniąc rzut karny egzekwowany przez Linusa Wahlqvista. Piłka nożna Kluczowa sytuacja rozgrywanego w Kielcach meczu Szwedów z Anglikami miała miejsce w 80. minucie, przy stanie 0:0.

Euro U-21: Znamy skład Polaków na mecz ze Słowacją!

Marcin Dorna podał jedenastkę, która wybiegnie na boisko w swoim pierwszym spotkaniu na Euro U-21. Skład Polaków na mecz ze Słowacją nie jest wielkim zaskoczeniem i na murawie w Lublinie zaprezentują się zawodnicy, którzy byli przewidywani do gry w wyjściowej jedenastce.

Pierwsza porażka PZPN-u w historii! Triumf dziennikarzy (WIDEO)

Lublin nie okazał się być szczęśliwy dla reprezentacji PZPN-u, która ponownie stanęła naprzeciwko zespołu złożonego z dziennikarzy. Przedstawiciele świata mediów odbili sobie poprzednie porażki z ludźmi świata polskiej piłki i tym razem pokonali PZPN po zaciętym spotkaniu 4:2. Zbigniew Boniek tym razem swoich współpracowników mógł dopingować tylko z okolic ławki rezerwowych i wcielił się w rolę szkoleniowca.

Euro U-21: Składy Polski, Anglii, Szwecji i Słowacji

W grupie A turnieju Euro U-21 zmierzą się ze sobą reprezentacje Polski, Anglii, Szwecji i Słowacji. Poznajcie składy drużyn grających w grupie A Euro U-21.

Euro U-21: Terminarz i plan transmisji

Od 16 do 30 czerwca na sześciu polskich stadionach będą rozgrywane piłkarskie mistrzostwa Europy do lat 21. Początek w Kielcach i Lublinie, finał w Krakowie. Biało-Czerwoni, którzy jako gospodarze nie musieli grać w eliminacjach, wystąpią w grupie A. Poniżej prezentujemy terminarz i plan transmisji.

Na stadionie w Lublinie rozpoczęliśmy już przedmeczowe studio Polsatu Sport. Gośćmi Jerzego MielewskiegoDariusz Dziekanowski, Andrzej Iwan i Roman Kołtoń.

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska – Słowacja. Początek spotkania o godzinie 20.45.