ME w boksie: Stawirej jako pierwszy z Polaków wystąpi w Charkowie

Sporty walki
ME w boksie: Stawirej jako pierwszy z Polaków wystąpi w Charkowie
fot. Polsat Sport

Boksujący w wadze superciężkiej (+91 kg) Aleksander Stawirej jako pierwszy z reprezentantów Polski wystąpi w mistrzostwach Europy, które w piątek (16 czerwca) rozpoczynają się w Charkowie. Tuż przed walkami eliminacyjnymi przeprowadzono losowanie.

W 1/16 finału Stawirej, dotąd z powodzeniem startujący w kickboxingu, zmierzy się w piątek z Łotyszem Evandersem Servutsem.

Od 1/8 finału udział w ukraińskim turnieju zacznie trzech z dziesięciu polskich pięściarzy: Jakub Słomiński (49 kg), Maciej Jóźwik (52 kg) i Mateusz Polski (64 kg). Jedna wygrana walka oznacza, że awansują do ćwierćfinału i tym samym zdobędą kwalifikacje na mistrzostwa świata, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w Hamburgu.

Dwa lata temu w bułgarskim Samokowie srebrne medale ME zdobyli Tomasz Jabłoński (75 kg) i Igor Jakubowski (91 kg). W Charkowie rywalizować będzie tylko ten drugi. W 1/16 finału wylosował Ukraińca Ramazana Muslimowa.

Walki eliminacyjne rozgrywane będą od 16 do 20 czerwca. Na 21 czerwca zaplanowane są ćwierćfinały, zaś kolejny dzień będzie wolny dla bokserów. 23 i 24 czerwca odbędą się półfinały i finały (początek o godz. 15).

 

Transmisja mistrzostw Europy w boksie od 21 czerwca w Polsacie Sport Fight.

ŁK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze