Prezydent Duda: Cały czas pozostajemy w grze

Piłka nożna

- Naturalnie cały czas mamy o co grać. Pierwszy mecz był na pewno dla naszych zawodników surową lekcją, ale wierzę w to, że się zbiorą i pokażą nam jeszcze piękną piłkę! - powiedział po przegranym meczu ze Słowacją (1:2) prezydent Andrzej Duda.

Marcin Lepa: Panie Prezydencie, mistrzostwa Europy U-21 w Polsce rozpoczęły się dla nas znakomicie. Później z biegiem każdej minuty było jednak widać, że inicjatywę przejmuje zespół bardziej dojrzały i techniczny.

Prezydent Andrzej Duda: Piłka nożna ma to do siebie, że wygrywa ten, kto strzela bramki. Jeżeli ma się okazje i się ich nie wykorzystuje, to ciężko jest wygrać mecz. Ja osobiście cieszę się, że kolejne wielkie wydarzenie piłkarskie organizowane jest w Polsce. Co prawda są to mistrzostwa U-21, ale młodzi zawodnicy są przyszłością europejskiego futbolu i cieszę się, że kibice w wielu polskich miastach będą mieli okazję uczestniczyć w tej imprezie. Mecze rozgrywane są na nowoczesnych, aczkolwiek niedużych stadionach, co również ma swoje plusy. Jest się bowiem bliżej zawodników i jeszcze bardziej można przeżywać boiskowe wydarzenia.

Rzeczywiście cieszy to, że stadiony mają się wypełnić. Do tej pory na cały turniej sprzedanych zostało 80% biletów. UEFA podkreśla, że jesteśmy przykładem w organizacji tego typu turniejów.

Bardzo się z tego cieszę. Tym bardziej, że teraz mogą wykazać się również te miasta, które nie miały takiej sposobności w trakcie Euro 2012. Na naszych stadionach gra przyszłość europejskiej piłki nożnej, która zasili w przyszłości, albo już zasila, dorosłe reprezentacje.

Wszyscy patrzymy na te mistrzostwa jako na melodię przyszłości. Mam nadzieję, że za trzy dni wygramy ze Szwecją. Cały czas jesteśmy bowiem w grze.

Naturalnie cały czas mamy o co grać. Pierwszy mecz był na pewno dla naszych zawodników surową lekcją, ale wierzę w to, że się zbiorą i pokażą nam jeszcze piękną piłkę!

Cała rozmowa z prezydentem Andrzejem Dudą w załączonym materiale wideo.

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

Marcin Lepa, AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze