Bednarek: Teraz musimy się dobrze bawić

Jeżeli będzie dobra zabawa i radość z gry ,to wynik będzie zdecydowanie lepszy - powiedział Jan Bednarek po meczu otwarcia Euro U-21 ze Słowacją (1:2).

Marcin Feddek: Przy drugiej bramce odwróciłeś się plecami do przeciwnika, poślizgnąłeś i straciliśmy gola w połowie, w której byliśmy lepsi.

Jan Bednarek: To była pechowa sytuacja. Wydaje mi się, że dotknąłem piłki, że "nabiłem" przeciwnika. Futbolówka jednak przeszła na drugą stronę, akcję "zamknął" napastnik i straciliśmy bramkę. Będę musiał przeanalizować, czy mogłem lepiej się ustawić, czy mogłem być bliżej rywala. To była trudna sytuacja, ale wyciągniemy wnioski i więcej takich błędów nie popełnimy.

Co się stało w pierwszej połowie? Strzeliliście gola, później się cofnęliście i mieliście problemy z wyprowadzeniem piłki.

Myślę, że zagraliśmy zbyt głęboko i przez to Słowacja kreowała swoje sytuacje. Stosowaliśmy cały czas pressing, ale nie możemy tak przez cały mecz. Myślę, że mogliśmy zagrać mądrzej, agresywniej w obronie, bliżej siebie i wtedy Słowacja nie kreowałaby sobie tylu sytuacji. Rywale mieli za dużo swobody i przez to stwarzali sobie okazje.

Prezes Zbigniew Boniek powiedział, że teraz wygrywacie dwa mecze i jesteście cały czas w grze.

Już nie możemy myśleć o tym co należy zrobić, tylko trzeba wyjść, dać z siebie sto procent i wygrać te spotkania. Myślę, że musimy się dobrze bawić. Jeżeli będzie dobra zabawa i radość z gry to wynik będzie zdecydowanie lepszy.

Rozmowa z Janem Bednarkiem w załączonym materiale wideo.

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.