Euro U-21: Portugalia lepsza od Serbii po popisie Sanchesa

Drugi dzień rywalizacji młodzieżowych mistrzostw Europy dostarczył kolejnej dawki piłkarskich wrażeń kibicom. Tym razem fani mogli śledzić zmagania w grupie B. Portugalia podejmowała w Bydgoszczy Serbię, a samo spotkanie było naprawdę emocjonujące. Ostatecznie Portugalia wygrała 2:0, ale goście pokazali, że dysponują sporą dawką piłkarskiej jakości.

Od samego początku zdecydowanymi faworytami tego meczu byli piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego, ale Serbowie to mistrzowie świata U-20 z 2015 roku i kilku piłkarzy z tamtej, złotej drużyny przyjechało do Polski, by bić się o najwyższe cele.

Motorem napędowym ekipy prowadzonej przez Nenada Lalatovicia byli Andrija Zivković, Marko Grujić. Po stronie Portugalskiej zagrozony był występ Renato Sancheza, który ostatecznie pojawił się na boisku w drugiej połowie.

W składzie gości od pierwszej minuty zagrał był bramkarze Lechii Gdańsk - Vanja Milinković-Savić. To właśnie on w 37. minucie stał się antybohaterem. Jego złą interwencję bez skrupułów wykorzystał Goncalo Guedesa, który otworzył wynik spotkania.

Serbowie wypracowali sobie kilka dogodnych sytuacji do wyrównania, ale w kluczowych akcjach byli nieskuteczni. Dzieła zniszczenia dopełnił Bruno Fernandes, który pewnie wykorzystał fantastyczne podanie Sancheza. Portugalia dowiozła korzystny wynik do końca, ale Serbia udowodniła, że stać ją na wiele i mecz z ich udziałem to będą ciekawe widowiska.

Portugalia - Serbia 2:0 (1:0)

Gole: Guedes 37', Fernandes 88'

Żółte kartki: Semedo 17', Bruma 78', Fernandes 81 - Grujić 4', Gacinović 51', Antonov 55', Gajić 70'

Portugalia: Bruno Varela - Kevin Rodrigues, Ruben Semedo, Edgar Ie, Joao Cancelo - Bruno Fernandes, Ruben Neves, Joao Carvalho (Renato Sanches 59') - Daniel Podence (Iuri Medeiros 68') - Diogo Jota (Bruma 46'), Gondalo Guedes.

Serbia: Vanja Milinković-Savić - Nemanja Antonov, Milos Veljković, Vukasin Jovanović, Milan Gajić - Mijat Gacinović, Nemanja Maksimović, Marko Grujić (Nemanja Radonjić 68'), Andrija Zivković - Aleksandar Cavrić (Srdjan Plavsić 46'), Uros Djurdjević (Ognjen Ozegović 74').

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

kl, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Dziękujemy, że byliście Państwo z nami i zapraszamy do śledzenia relacji z kolejnych meczów Euro U-21.

Koniec! Portugalia pokonała Serbię 2:0. Goście zagrali dobre spotkanie, ale indywidualne możliwości Portugalczyków okazały się zabójczą bronią.

Sędzia doliczył 2 minuty do regulaminowego czasu.

Piękne zagranie podcinką Sancheza do wybiegającego na pozyjcę Fernandesa może pogrzebać Serbów.

2:0! Cudowne zagranie Snacheza na gola zamienił Fernandes.

Serbowie wyraźnie opadli z sił. Inicjatywa po stronie Portugalii.

Na stojąco Serbowie. Iuri Medeiros zabawił się z rywalami, ale nie potrafił trafić w bramkę.

Gra toczy się w środku pola, piłkarze coraz mocniej czują trudy tego meczu.

Żółta kartka dla kapitana gospodarzy Bruno Fernandesa za faul taktyczny.

Dobre tempo tego spotkania. Piłka szybko przemieszcza się z jednego pola karnego na drugie.

Obie drużyny wykorzystały już komplet zmian, jak na razie lepiej spisują się zmienicy w ekipie gości.

Druga okazja Radonjica! Skrzydłowy pomylił się jednak znacznie. NIeporozumienie w szeregach obronnych gospodarzy.

Doskonała akcja Nemanji Radonjica, który dobrze opanował piłkę, ściął do środka boiska i oddał silny strzał nad poprzeczką.

Kolejna zmiana w ekipe gospodarzy. Boisko opuścił Daniel Podence, w jego miejsce pojawił się Iuri Medeiros.

Neves próbował przelobować bramkarza, jednak rosły Milinković-Savić był czujny.

Kolejna dobra sytuacja Serbów! Z dystansu próbował Gacinovic.

Na boisku pojawił się Sanchez, który zmienił Joao Carvalho.

To powinien być gol! Grujic pomylił się w doskonałej sytuacji. Świetnym dośrodkowaniem popisał się Zivkovic.

Przy linni bocznej rozgrzewa się Renato Sanchez.

Nierozważny atak Antonova, sędzia nie wahał się i ukarał obrońcę Serbii zółtą kartką

Grujic z dystansu, ale w sam środek. Piłkę pewnie złapał Varela

Żółta kartka dla Gacinovicia, który sfaulował rozpędzonego Nevesa

Portugalia w odwrocie. Serbia prezentuje kombinacyjny futbol

Djurdjevic wpisał się na listę strzelców, ale wcześniej odgwizdany spalony. Ofensywnie usposobiona Serbia chce szybko wyrównać stan tej rywalizacji.

Piłkarze już zameldowali się na boisku. Rozpoczynamy drugą część tego spotkania!

Po pierwszej połowie lepsi Portugalczycy, ale wynik wciąż jest sprawą otwartą

Sędzia postanowił nie przedłużać spotkania i równo z wybiciem ostatniej sekundy zakończył pierwszą połowę.

Serbowie wyraźnie podłamani, gospodarze będą chcieli to wykorzystać.

Przy bramce, fatalnie zachował się serbski golkiper, który źle obliczył tor lotu piłki i nieudanie piąstkował

Gol! Na listę strzelców wpisał się Goncalo Guedes, któremu asystował Daniel Podence.

Diego Jota miał dobrą okazję do otworzenia wyniku w tym meczu. Przysnęli serbscy obrońcy.

Aktywny Cancelo wywalczył rzut wolny dla swojego zespołu.

Nieco spadło tempo tego spotkania, ale Serbowie sprawiają lepsze wrażenie.

Kolejny raz gospodarze pogubili krycie, ale w ostatniej chwili udanie interweniował Bruno Valera, który wyszedł na 18 metr.

Odważniej atakują Serbowie. Mnożą się błędy w ekipie Portugalii.

Djurdjevic fatalnie pudłuje w doskonałej sytuacji. Idealnie w tempo podawał mu Zivkovic

Goście w natarciu, ale dobrze ustawiona portugalska obrona wyjaśnia sytuację.

Ciężka batalia toczy się w środku pola. Serbowie grają wysoko i agresywnie.

Serbia ma problem z wyjściem z własnej połowy. Portugalczycy dobrze wyglądają w grze bez piłki

Drugi żółty kartonik w tym meczu. Zasłużona kara dla Rubena Semedo, który ostro wyciął serbskiego pomocnika.

Piłkarze grają bardziej zachowawczo niż na początku spotkania. Widać, że chcą dłużej utrzymać się przy piłce.

Świetne zawody jak na razie rozgrywa Joao Cancelo, który nie pierwszy raz w tym meczu przerywa akcje Serbów w decydującym momencie.

Było gorąco pod bramką Portugalii, ale wyszli z tego obronną ręką.

Przyjemnie patrzy się na grę Portugalii, precyzja i dynamika to cechy charakterystyczne dla ekipy Rui Jorge

Starają się odgryzać Serbowie ale umiejętnie zamknięci na własnej połowie przez rywali

Dobra wrzutka w pole karne i Ruben Neves trafia w słupek!

I mamy pierwszy żółty kartonik. Napomniany Marco Grujic za faul na Goncalo Guedesie

Milinkovic-Savic zmuszony do interwencji, ale radzi sobie z tym strzałem były bramkarz Lechii Gdańsk

Sędzia zagwizdał po raz pierwszy! Rozpoczęli Portugalczycy

Rozjaśniło nam sie w Bydgoszczy. Murawa jest w doskonałym stanie.

Piłkarze właśnie wychodzą na murawę. Przed nami hymny narodowe i losowanie, kto pierwszy rozpocznie grę.

Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie Francuz Benoit Bastien.

Deszczowo dzisiaj w Bydgoszczy, miejmy nadzieję, że piłkarze zaprezentują dobry poziom.

Mecz na ławce rezerwowych rozpoczął gwiazdor reprezentacji Portugalii - Renato Sanchez. W jego miejsce pojawił się Joao Carvalho.