GP Doliny Baryczy: Zwycięstwo Alana Banaszka

Inne
GP Doliny Baryczy: Zwycięstwo Alana Banaszka
fot. PAP

Alan Banaszek (CCC Spradi Polkowice) wygrał w sobotę Grand Prix Doliny Baryczy, kolarski memoriał J. Grundmana i J. Wizowskiego. Po samotnym ataku na ostatnich kilometrach wyprzedził o kilka sekund Niemca Konrada Gessnera (Rad Net Rose).

Na trzeciej pozycji finiszował Sylwester Janiszewski (Wibatech-Fuji).

Na starcie imprezy mającej kategorię 1.2. UCI stanęło blisko 130 kolarzy z drużyn klubowych krajowych i zagranicznchy oraz ekipy reprezentacyjne z Białorusi, Łotwy i Słowacji. Rozegrany w trudnych warunkach atmosferycznych ukończyło niewiele ponad połowę - 75 zawodników.

Decydującą akcję po około 60 kilometrach zainicjowali kolarze CCC Sprandi Polkowice. W czołówce znalazło się 18 zawodników, w tym trzech "pomarańczowych". Peleton początkowo próbował zlikwidować akcję, ale po kilkudziesięciu dalszych kilometrach zrezygnował i kolarze czołówki pomiędzy sobą stoczyli walkę o zwycięstwo.

- Wszyscy uciekinierzy zgodnie współpracowali. Ja również wychodziłem na zmiany. Ostatnie kilometry to ciągłe skoki. Jeden z nich wykonał Łukasz Owsian, za którym rywale musieli mocno gonić. W samej końcówce, 4 kilometry przed metą, w tym całym zamieszaniu udało mi się oderwać na solo. Wypracowałem niewielką przewagę, którą zdołałem dowieźć do samego końca - skomentował swoje zwycięstwo Alan Banaszek.

KB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze