Grunwald, główny faworyt rozgrywek, zgodnie z oczekiwaniami zameldował się w finale. W półfinale pokonał LKS Gąsawa 7:0 i było to jego 20. zwycięstwo z rzędu w tym sezonie.

Znaczenie więcej emocji kibice przeżyli w drugim pojedynku półfinałowym, w którym Pomorzanin zmierzył się z poznańskimi akademikami. Obie ekipy rywalizowały ze sobą o finał również rok i dwa lata temu; bilans tych spotkań wynosił 1:1.

Hokeiści AZS AWF w sobotnim meczu dwukrotnie obejmowali prowadzenie i byli blisko odniesienia zwycięstwa w regulaminowym czasie gry. Pomorzanin już po końcowej syrenie egzekwował krótki róg i Rafał Kamiński wyrównał stan meczu. O tym, kto zagra w finale, decydowały karne zagrywki. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do poznaniaków, którzy po trafieniach Patryka Pawlaka i Patryka Bułki wygrali 2:1. Jedyną karną zagrywkę dla torunian wykorzystał Michał Makowski.

Trener AZS AWF Jacek Adrian po cichu liczy na sprawienie sensacji i pokonanie lokalnego rywala.

- Zawsze gra się o najwyższe cele. Pierwszym krokiem było dostać się do finału. Grunwald jest faworytem, nie ma co ukrywać, ale w sporcie zawsze jest taki czynnik niewiadomej. Nie zadowalamy się wicemistrzostwem. Ja wyznaje w sporcie taką amerykańską zasadę, że zwycięzca jest tylko jeden. Pozostali są przegranymi, nie zdobywa się przecież drugiego miejsca – podkreśli szkoleniowiec.

Trener torunian Piotr Żółtowski przyznał, że spotkały się dwa równorzędne zespoły.

- Była walka do ostatnich sekund, wyrównaliśmy w samej końcówce. Dwa lata temu w Toruniu pokonaliśmy AZS AWF po karnych zagrywkach, tym razem rywale wzięli rewanż. Jutrzejszy mecz musimy potraktować bardzo poważnie, bo cały czas walczymy o medal i to będzie też sukcesem mojego zespołu – skomentował.

Na stadionie Grunwaldu równolegle rozgrywany jest turniej finałowy kobiet. O złoty medal ponownie zagrają AZS Politechnika Poznańska i Hokej-Start Brzeziny, a o trzecią lokatę LKS Rogowo i ZSMS Poznań.

Wyniki:

półfinały mężczyzn:

Grunwald Poznań – LKS Gąsawa 7:0 (3:0)
AZS AWF Poznań – Pomorzanin Toruń 2:2 (1:0); karne zagrywki 2-1

półfinały kobiet:

AZS Politechnika Poznańska - ZSMS Poznań 5:0 (3:0)
Hokej-Start Brzeziny – LKS Rogowo 16:0 (7:0)