Iran rozgromiony w Atlas Arenie! Polacy wciąż w grze o Final Six

Polscy siatkarze wygrali w Łodzi z Iranem 3:0 w swym przedostatnim spotkaniu w fazie interkontynentalnej Ligi Światowej. Podopieczni Ferdinando De Giorgiego zachowali szansę na awans do turnieju finałowego, w niedzielę zmierzą się z USA.

Obie ekipy mierzyły się ze sobą wcześniej w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Na zakończenie pierwszego turnieju w Pesaro górą byli Persowie, którzy wygrali 3:1. Obie miały przed meczem podobny bilans:  3 zwycięstwa – 4 porażki, a turniej w Polsce rozpoczęły od falstartów. Iran przegrał 0:3 ze Stanami Zjednoczonymi, a Polacy, również w trzech setach, ulegli Rosji.

Takie wyniki oznaczały, że zarówno dla Polaków, jak i dla Persów było to niezwykle ważne starcie. Reprezentacje te znalazły się w tabeli poza czołową szóstką, która uzyska awans do turnieju finałowego (4–8 lipca, Kurytyba). Zwycięstwo w tym spotkaniu przedłużało nadzieje, a porażka przekreślała szanse na awans do Final Six.

– Najważniejsze, aby jak najszybciej zapomnieć o meczu z Rosją i zregenerować się przed kolejnym spotkaniem. Naszym celem jest zwycięstwo – mówił przed starciem z Persami selekcjoner Ferdinando De Giorgi. Polacy przystąpili do spotkania bez Bartosza Kurka, którego zastąpił Rafał Buszek.

Choć Persowie sprawiali w przeszłości wiele kłopotów polskim siatkarzom, spotkanie w łódzkiej Atlas Arenie miało jednostronne oblicze i zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy. W dwóch pierwszych setach oglądaliśmy koncert gry, praktycznie bez momentów słabości, w wykonaniu Polaków, na których rywale nie potrafili znaleźć sposobu. Znakomita gra na przyjęciu, wysoka skuteczność w ataku dały wygrane 25:17 i 25:18. Słabszy moment siatkarzy De Giorgiego nastąpił na początku trzeciej odsłony. Polacy mieli kłopoty ze skończeniem ataków i schodzili na pierwszą przerwę z dwoma punktami straty (6:8). Jeszcze w środkowej części seta Persowie walczyli o przedłużenie meczu, ale końcówka była znakomita w wykonaniu gospodarzy. Biało-czerwoni wygrali 25:22 i zgarnęli trzy punkty. MVP: Michał Kubiak.

W spotkaniu kończącym fazę interkontynentalną Ligi Światowej Polacy zagrają w niedzielę (godzina 20.25) ze Stanami Zjednoczonymi. Siatkarze USA w czwartek pokonali w Katowicach 3:0 Iran, a w sobotę ulegli w Łodzi reprezentacji Rosji 2:3. Wygrana w starciu z Amerykanami może zapewnić Polakom miejsce w turnieju finałowym.

Polska - Iran 3:0 (25:17, 25:18, 25:22)

Polska: Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Rafał Buszek, Bartłomiej Lemański, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek - Paweł Zatorski (libero) oraz Maciej Muzaj, Grzegorz Łomacz.

Iran: Amir Ghafour, Milad Ebadipour, Saeid Marouflakrani, Farhad Ghaemi, Mohammad Mousavi Eraghi, Masoud Gholami - Mahdi Marandi (libero) oraz Mostafa Heydari, Reza Ghara, Saman Faezi, Ali Shafiei, Farhad Salafzoon, Farhad Nazari Afshar.

Mecz zakończony
POLSKA
3:0
IRAN
Zapis relacji
Relacja zakończona

POLSKA – IRAN 3:0 (25:17, 25:18, 25:22) Skuteczny atak Mateusza Bieńka zakończył mecz! Michał Kubiak z nagrodą MVP!

POLSKA – IRAN 2:0, 24:21 Przestrzelony serwis Persów! Piłka meczowa!

POLSKA – IRAN 2:0, 22:20 Autowy atak Michała Kubiaka zakończył długą wymianę.

POLSKA – IRAN 2:0, 22:19 Michał Kubiak obił blok rywali.

POLSKA – IRAN 2:0, 21:19 Zablokowany Maciej Muzaj.

POLSKA – IRAN 2:0, 21:17 Dotknięcie siatki po stronie Iranu.

POLSKA – IRAN 2:0, 20:16 Skuteczny atak Macieja Muzaja. Seria piłek wygranych przez Polaków, Igor Kolaković wziął drugi czas.

POLSKA – IRAN 2:0, 19:16 Rafał Buszek - as serwisowy.

POLSKA – IRAN 2:0, 18:16 Skuteczny blok Polaków. Igor Kolaković wziął czas.

POLSKA – IRAN 2:0, 16:16 Rafał Buszek zaatakował po bloku rywali, co pokazała weryfikacja.

POLSKA – IRAN 2:0, 15:16 Punkt przewagi Iranu na drugiej przerwie.

POLSKA – IRAN 2:0, 15:15 Rafał Buszek obił perski blok.

POLSKA – IRAN 2:0, 14:13 Skuteczny atak Bartłomieja Lemańskiego

POLSKA – IRAN 2:0, 13:11 Dotknięta siatka przez siatkarzy Iranu.

POLSKA – IRAN 2:0, 11:11 Farhad Ghaemi popisał się skutecznym atakiem.

POLSKA – IRAN 2:0, 9:9 Przestrzelone zagrywki po obu stronach.

POLSKA – IRAN 2:0, 8:8 Farhad Ghaemi zaatakował w aut.

POLSKA – IRAN 2:0, 7:8 Michał Kubiak przedarł się przez blok rywali.

POLSKA – IRAN 2:0, 6:8 Skuteczny blok i dwa oczka zaliczki Persów na pierwszej przerwie.

POLSKA – IRAN 2:0, 6:7 Dawid Konarski zaserwował w siatkę.

POLSKA – IRAN 2:0, 5:5 Skuteczny atak Michała Kubiaka z drugiej linii.

POLSKA – IRAN 2:0, 4:4 Przestrzelił zagrywkę Michał Kubiak.

POLSKA – IRAN 2:0, 3:3 Skutecznie z prawego skrzydła Reza Ghara.

POLSKA – IRAN 2:0, 2:2 Bartłomiej Lemański z krótkiej.

POLSKA – IRAN 2:0, 1:1 Rozpoczęła się trzecia odsłona meczu.

POLSKA – IRAN 2:0 (25:17, 25:18) Dawid Konarski atakiem blok-aut zakończył drugą odsłonę!

POLSKA – IRAN 1:0, 24:17 Saman Faezi przestrzelił zagrywkę. Piłka setowa!

POLSKA – IRAN 1:0, 23:16 Mateusz Bieniek skończył kontrę Polaków.

POLSKA – IRAN 1:0, 22:15 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – IRAN 1:0, 21:15 Mateusz Bieniek z krótkiej.

POLSKA – IRAN 1:0, 19:15 Saman Faezi skutecznie ze środka.

POLSKA – IRAN 1:0, 19:13 Kolejny blok gospodarzy! Igor Kolaković wziął drugi czas.

POLSKA – IRAN 1:0, 18:13 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – IRAN 1:0, 17:13 Przestrzelona zagrywka siatkarzy Iranu.

POLSKA – IRAN 1:0, 16:12 Skuteczny blok Polaków i cztery punkty przewagi na drugiej przerwie.

POLSKA – IRAN 1:0, 15:12 Skuteczny atak Bartłomieja Lemańskiego.

POLSKA – IRAN 1:0, 14:11 Nieczyste odbicie przyjmującego Iranu po zagrywce Fabiana Drzyzgi. Igor Kolaković wziął czas.

POLSKA – IRAN 1:0, 13:11 Skuteczny atak Michała Kubiaka.

POLSKA – IRAN 1:0, 12:10 Przestrzelona zagrywka Persów.

POLSKA – IRAN 1:0, 11:10 Zablokowany Michał Kubiak.

POLSKA – IRAN 1:0, 11:8 Milad Ebadipour przekroczył linię podczas zagrywki.

POLSKA – IRAN 1:0, 10:8 Amir Ghafour obił polski blok.

POLSKA – IRAN 1:0, 9:6 Skuteczny atak Dawida Konarskiego z prawego skrzydła.

POLSKA – IRAN 1:0, 8:5 Skuteczny atak Bartłomieja Lemańskiego. Trzy punkty różnicy na pierwszej przerwie technicznej.

POLSKA – IRAN 1:0, 6:3 Michał Kubiak wygrał walkę na siatce.

POLSKA – IRAN 1:0, 5:3 Dotknięta siatka przez Irańczyków.

POLSKA – IRAN 1:0, 4:3 Zablokowany Dawid Konarski.

POLSKA – IRAN 1:0, 4:1 Dobre otwarcie drugiego seta.

POLSKA – IRAN 1:0, 3:1 Michał Kubiak przełamał Perski blok.

POLSKA – IRAN 1:0, 2:0 Dawid Konarski przedarł się przez blok rywali.

POLSKA – IRAN 1:0, 1:0 Rozpoczynamy drugą partię.

POLSKA – IRAN 1:0 (25:17) Milad Ebadipour zatrzymany blokiem. Zdecydowane zwycięstwo gospodarzy w premierowej odsłonie.

POLSKA – IRAN 0:0, 24:17 Dawid Konarski wywalczył piłkę setową dla Polski!

POLSKA – IRAN 0:0, 23:17 Dotknięcie siatki po polskiej stronie.

POLSKA – IRAN 0:0, 23:16 Reza Ghara zaserwował w siatkę.

POLSKA – IRAN 0:0, 22:16 Skuteczny blok Persów.

POLSKA – IRAN 0:0, 21:15 Farhad Ghaemi popisał się skutecznym atakiem.

POLSKA – IRAN 0:0, 21:14 Amir Ghafour przestrzelił atak. Igor Kolaković poprosił o czas.

POLSKA – IRAN 0:0, 19:13 Michał Kubiak! Polacy nie pozwalają rywalom na zmniejszenie dystansu.

POLSKA – IRAN 0:0, 17:11 Kolejny skuteczny atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – IRAN 0:0, 16:10 Dawid Konarski ustalił wynik na drugiej przerwie.

POLSKA – IRAN 0:0, 15:9 Skutecznie Bartłomiej Lemański.

POLSKA – IRAN 0:0, 14:8 Skuteczny atak Mateusza Bieńka.

POLSKA – IRAN 0:0, 13:7 Rafał Buszek - as serwisowy.

POLSKA – IRAN 0:0, 12:7 Przestrzelony atak Persów.

POLSKA – IRAN 0:0, 11:7 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – IRAN 0:0, 10:6 Fabian Drzyzga skutecznym blokiem zdobył kolejny punkt dla gospodarzy.

POLSKA – IRAN 0:0, 8:5 Trzy oczka przewagi Polaków na pierwszej przerwie po skutecznym bloku.

POLSKA – IRAN 0:0, 3:3 Wyrównany początek seta.

Polska: Drzyzga, Konarski, Lemański, Kubiak, Buszek, Bieniek - Zatorski (libero).
Iran: Ebadipour, Marouf, Ghaemi, Muousavi, Ghafour, Gholami - Marandi (libero).

Słuchamy hymnów obu państw. "Mazurek Dąbrowskiego" odśpiewany przez kibiców a capella.

Obie ekipy są już na parkiecie Atlas Areny.

Polska 2017: Nikt nam już nie zazdrości Kurka

W programie Polska 2017 Krzysztof Wanio wraz z gośćmi Maciejem Jaroszem, Tomaszem Wójtowiczem i Damianem Dacewiczem dyskutowali o sile polskiej reprezentacji siatkarzy. Eksperci w studiu doszli do bardzo przykrych wniosków. Goście programu stwierdzili, że obecnie nie mamy zawodników tej klasy co jeszcze kilka lat wcześniej. Problemy częściowo wynikają z przebiegu poprzedniego sezonu, np.

W wyjściowym składzie nie pojawi się tym razem Bartosz Kurek, zastąpi go Rafał Buszek.

Liga Światowa: Trudna sytuacja reprezentacji Polski

Przed nami dwie ostatnie kolejki spotkań fazy interkontynentalnej Ligi Światowej. Polacy, po porażce 0:3 z Rosją, znaleźli się w trudnej sytuacji, wciąż jednak mają jeszcze szanse na awans do Final Six. Do turnieju finałowego Ligi Światowej (4-8 lipca, Kordoba) awansuje pięć czołowych ekip Dywizji I i gospodarz - reprezentacja Brazylii.

Przypomnijmy najciekawsze fragmenty poprzedniego spotkania obu ekip:

Polska - Iran 1:3. Skrót meczu

W trzecim meczu turnieju siatkarskiej Ligi Światowej w Pesaro reprezentacja Polski przegrała 1:3 z Iranem. To pierwsza porażka podopiecznych trenera Ferdinando De Giorgiego w tegorocznej edycji. Siatkówka Polska - Iran 1:3. Statystyki meczu W poprzednich meczach Polacy pokonali 3:2 reprezentację Brazylii oraz 3:1 Włochów.

Rozpoczęliśmy przedmeczowe studio Polsatu Sport. Gośćmi Jerzego MielewskiegoŁukasz Kadziewicz i Ireneusz Mazur.

Liga Światowa: Rosjanie ograli USA po zaciętym meczu

Siatkarze Stanów Zjednoczonych przegrali z Rosją 2:3 w pierwszym sobotnim meczu rozgrywanego w Łodzi turnieju Ligi Światowej. W drugim spotkaniu Polska zmierzy się z Iranem. Rosjanie rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia (0:3, 4:8) i utrzymywali kilkupunktową przewagę w dalszej części premierowej odsłony (12:16, 15:19).

Wciąż trwa spotkanie USA - Rosja, a to oznacza, że początek meczu Polaków z Iranem trochę się opóźni.

Liga Światowa: Polska - Iran. Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport

Czas na kolejny mecz podopiecznych Ferdinando De Giorgiego w Lidze Światowej. Polska musi pokonać Iran, żeby przedłużyć swoje nadzieje na awans do Final Six. Transmisja meczu Ligi Światowej Polska - Iran w Polsacie, Polsacie Sport i ipla.tv. Reprezentacje Polski i Iranu kiepsko wspominają swoje czwartkowe mecze. Nasi siatkarze przegrali gładko z Rosją 0:3.

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Iran. Początek spotkania o godzinie 20.25.