PENTA Sports w finale Minora! Innocent i spółka wygrali z dignitas

E-sport

PENTA Sports z Pawłem ‘innocentem’ Mockiem pokonała dziś Team EnVyUs oraz dignitas i już jutro zagra w wielkim finale europejskiego PGL Minora.

Międzynarodowa formacja z jednym Polakiem w składzie choć trochę osłodziła nadwiślańskim kibicom wielką porażkę Team Kinguin. Reprezentanci niemieckiego klubu jak burza idą przez rozgrywane w Bukareszcie zawody. W spotkaniach grupowych bez problemu pokonali fińskie iGame.com oraz dignitas, przedzierając się tym samym do fazy pucharowej turnieju. W pierwszej rundzie drabinki nie z pewnymi kłopotami triumfowali natomiast w meczu z Team EnVyUs, zapewniając sobie miejsce w zamkniętych kwalifikacjach do krajowskiego Majora. – Zrobiliśmy to! Wygrywamy 2-1 przeciwko Francuzom. Ostatni krok do Krakowa przed nami. Nie grałem na zamkniętych eliminacjach prawie dwa lata, więc wygrana smakuje jeszcze lepiej. Teraz mierzymy w pierwsze miejsce na turnieju – pisał po potyczce sam innocent. I nie rzucał słów na wiatr, bo w półfinale – po trzech widowiskowych mapach – po raz drugi z rzędu pokonali graczy dignitas.

A podczas konfrontacji o złote medale ekipa Polaka zmierzy się ze zwycięzcami drabinki przegranych, a więc: EnVyUs, BIG lub dignitas. I choć PENTA wywalczyła to, co głównie biją się zespoły podczas Minora, czyli zaproszenia do kwalifikacji na Majora, gra toczy się również o nagrody pieniężne z puli $50,000. O tym, czy zdecydowana większość, bo aż $30,000 trafi w ręce Mocka i spółki dowiemy się już jutro. Finał zaplanowano na 17:00.