Cezary Kowalski: Przed turniejem mówiło się o tym, że możesz być jedną z gwiazd tych mistrzostw. Niesamowite jest to, że potwierdziłeś te przypuszczenia już w pierwszym meczu zdobywając hat-trick.

Marco Asensio: Fakt, że wszystko rozpoczęło się dla nas bardzo szczęśliwie. Zagraliśmy pewnie z niezłą ekipą, która ma swoim składzie dobrych zawodników. To dla nas bardzo ważne, że wygraliśmy pierwszy mecz. Ja oczywiście dodatkowo cieszę się z tego, co zaprezentowałem na boisku.

Skąd bierzecie siły, żeby po tak intensywnym sezonie zagrać jeszcze z taką energią w turnieju, który odbywa się już w wakacje?

Wielu piłkarzy wybrało wakacje w tym terminie, ale nie z naszej ekipy. Dla nas to wielka przyjemność i wielkie wyzwanie. Mamy ogromne marzenia. Chcemy tutaj wiele osiągnąć. Wszystko zaczęło się dla nas wyśmienicie i już możemy myśleć o meczu z Portugalią.

Co może dać piłkarzowi na Twoim poziomie taki turniej?

Chociażby możliwość konfrontacji z bardzo dobrymi piłkarzami. Czy też gra w tak dobrej ekipie jak drużyna Hiszpanii. W futbolu trzeba robić małe kroczki.

Informacja o tym, że Cristiano Ronaldo ma odejść z Realu Madryt jest dla ciebie pozytywna czy negatywna?

Przy tego typu informacjach nigdy nie wiesz czy to prawda czy fałsz. Teraz nie myślę o Cristiano tylko o swojej reprezentacji i o tym, żeby wygrywać w Polsce jak najdłużej.

Sądzisz, że mecz z Portugalią będzie dużo trudniejszy?

Zdecydowanie tak. Portugalia ma bardzo dobrą ekipę. Musimy za wszelką cenę wygrać, żeby nie skomplikować sobie sytuacji.

Jak się czujesz w Polsce? Jak odebrałeś dużą różnicę temperatur pomiędzy Madrytem a Gdynią?

W zasadzie to jest mamy tutaj świetne warunki do gry. Taka aura jest dużo lepsza niż upały, a Trójmiasto to przepiękne miejsce. Poznajemy wszystko z minuty na minutę.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.