Dookoła Szwajcarii: Końcowe zwycięstwo Spilaka

Słoweniec Simon Spilak z ekipy Katiusza zwyciężył w wyścigu kolarskim najwyższej kategorii Dookoła Szwajcarii. Ostatni, dziewiąty etap - jazdę indywidualną na czas w Schaffhausen - wygrał Australijczyk Rohan Dennis (BMC).

Spilak, który uzyskał piąty wynik w tej próbie, po raz drugi w karierze triumfował w Tour de Suisse, powtarzając sukces z 2015 roku. W klasyfikacji generalnej wyprzedził o 48 sekund Włocha Damiano Caruso (BMC) oraz o 1.08 Holendra Stevena Kruijswijka (LottoNL).

Z polskich kolarzy najszybciej pojechał na czas Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice), zajmując 52. miejsce ze stratą blisko trzech minut do Dennisa. Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe), szósty zawodnik igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro i czwarty mistrzostw świata w Dausze w tej konkurencji, wyraźnie oszczędzał siły na mistrzostwa Polski. Tytułu będzie bronić w środę w Krokowej na Kaszubach.

Polacy ukończyli wyścig na odległych pozycjach. Najwyższą lokatę - 47. - zajął Tomasz Marczyński (Lotto Soudal), a z zawodników CCC - Czech Jan Hirt, sklasyfikowany na 25. miejscu.