EU LCS: Jankos górą w bratobójczym pojedynku. Pewne zwycięstwo ROCCAT

E-sport
EU LCS: Jankos górą w bratobójczym pojedynku. Pewne zwycięstwo ROCCAT
fot. gamurs.com

Kolejna runda europejskiego LCS przyniosła nam kolejne dwie szybkie gry – w pierwszej z nich H2K wygrało pewnie z Vitality, natomiast ROCCAT szybko rozprawił się z Ninjas in Pyjamas.

W pierwszym meczu mieliśmy oglądać iście bratobójczą wojnę – dwójka zawodników, którzy do tej pory występowali razem w barwach H2K tym razem musiała stanąć po przeciwnych stronach barykady. Bez względu na bardzo dobre relacje Jankos nie dał pardonu swojemu koledze i jego sojusznikom z drużyny i pewnie sięgnął ze swoją ekipą po zwycięstwo po dwóch szybkich grach.

 

 

W pierwszej grze można było odnieść wrażenie, że to Vitality sięgnie po zwycięstwo – bardzo szybko zgarnęli pierwsze zabójstwa, jednak nie zostało to bez odpowiedzi H2K, którzy zniszczyli szybko wieżę na bocie, zabili przeciwny botlane i zaczęli nakładać presję w innych częściach mapy  - pomimo świetnego początku ekipa Vandera zaczęła tracić przewagę i tracić kolejne obiekty na mapie, a wszechobecny Jankos i niemożliwa do zatrzymania Fiora Odoamne zakończyli to spotkanie już w 34 minucie. W drugim meczu nieco szybciej, bo w 25 minucie – pomimo wyrównanego early H2K taktycznie znokautowało Vitality.

 

 

W drugim meczu tej rundy LCS ROCCAT podejmowało Ninjas in Pyjamas, które nadal szuka możliwości zdobycia pierwszego zwycięstwa w tym splicie – niestety, nie tym razem. Wyrównany i bardzo pasywny early game nie przyniósł przewagi żadnej z drużyn, a kompozycja NiP nastawiona na szybkie rotacje na niewiele się zdała, a coraz to kolejne teamfighty były przez nich przegrywane, przez co bardzo szybko mogliśmy oglądać eksplodujący Nexus.

 

 

Ostatnia rozgrywka wyglądała nieco lepiej dla NiP – pierwsze kille wpadły na ich konto dzięki akcji na bocie, natomiast ROCCAT bardzo szybko odpowiedziało na tą akcję dwukrotnym countergankiem i przez kilkanaście minut obie drużyny wymieniały się ciosami, jednak kluczowym momentem okazał się Baron, na którym NiP zostało wyeliminowane, a sam obiekt został przejęty przez przeciwników – bardzo szybko przerodziło się to w oblężenie bazy przeciwnika, które zakończło się quadra killem dla Betsy'ego.

 

 

H2K – Vitality 2:0
ROCCAT – NiP 2:0

Bartłomiej Kuczyński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze