Euro U-21: Schick nie dał rady Niemcom. Gnabry i Meyer triumfują!

Patrick Schick nie zapewnił Czechom zwycięstwa, ani nawet nie zdobył bramki. W Tychach triumfowali Niemcy, dla których gole strzelali Serge Gnabry i Max Meyer. Zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, gdyby nie zmarnowany rzut karny Daviego Selke. Niemcy - Czechy 2:0.

To nie był bynajmniej jednostronny mecz. Czesi też mieli swoje sytuacje, ale brakowało kropki nad i. A jak mogło jej nie brakować skoro Schick pudłował praktycznie raz za razem?

Wynik meczu otworzył w 44. minucie Meyer. Zawodnik Schalke 04 po podaniu od Mitchella Weisera uderzył potężnie ze skraju rzutu karnego, nie dając Lukasowi Zimie żadnych szans.

Wynik ustalił natomiast Serge Gnabry. Ciemnoskóry 21-latek w zasadzie tylko dołożył stopę po kapitalnym przerzucie Maksa Arnolda.

W 85. Davie Selke zmarnował okazję z rzutu karnego - jego strzał kapitalnie wybronil Lukas Zima.

Niemcy - Czechy 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Max Meyer (44), 2:0 Serge Gnabry (50). Sędzia: Jesus Gil Manzano (Hiszpania) Widzów: 14 051.

Niemcy: Pollersbeck - Toljan, Stark, Kempf, Gerhardt - Dahoud (66 Jung), Arnold (88 Haberer) - Weiser (76 Philipp), Meyer, Gnabry - Selke.

Czechy: Zima - Sacek (81 Chory), Lueftner, Simic, Havel - Jankto, Sevcik (56 Barak), Soucek, Travnik, Cerny (72 Hasek) - Schick.

Żółte kartki – Czechy: Michal Travnik, Jakub Jankto.

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

ba, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Niemcy - Czechy 2:0

95' Koniec meczu! Piłkarzem spotkania został wybrany Meyer. Dziękujemy, że byliście z nami!

92' Meyer minimalnie obok bramki, ale i tak był na spalonym.

91' Selke na spalonym.

89' Haberer dotknął we własnym polu karnym piłki ręką, ale sędzia tego nie zauważył.

87' Schick z piątego metra w trybuny. Fatalny strzał.

86' Arnolda zmienia Haberer.

85' Zima broni karnego Selke. Wcześniej ręką w polu karnym zagrał Jankto.

82' Pierwsza żółta kartka w meczu - dla Travnika.

81' Chory zastępuje Sacka.

80' Schick z wolnego prosto w ręce bramkarza.

76' Philip zastąpił Weisera.

75' Arnold posłał ładną prostopadłą piłkę do Selke, ale jednak trochę za mocną.

72' Cerny'ego zastępuje Hasek.

70' Arnold z rzutu rożnego i głową pudłuje Jung.

68' Weisser z pięciu metrów wysoko nad bramką.

66' Dahouda zastępuje Jung.

64' Gnabry zwiódł Sacka i oddał minimalnie niecelny strzał z linii pola karnego.

62' Czesi mimo trudnej sytuacji próbują jeszcze ukąsić. Czy się uda?

58' Ależ błąd niemieckiego bramkarza! Nabił Jankto tak, że o mało piłka nie wylądowała w siatce!

54' Niemcy nadal agresywnie. Chyba chcą na dobre wybić Czechom awans z grupy.

50' GOL! Arnold do Gnabry'ego, ten dokłada stopę i mamy 2:0!

Niemcy - Czechy 1:0

47' W sporych opałach teraz czeska defensywa. Najpierw Dahoud, potem Gerhardt, ale w rezultacie zagrożenie oddalone.

Zaczynamy drugą połowę! Bez zmian w składach.

Przerwa!

45' Schick zablokowany przez Gerhardta w ostatnim momencie!

44' GOL! Meyer strzałem zza pola karnego otwiera wynik spotkania!

Niemcy - Czechy 0:0

42' Coraz wyraźniejsza przewaga Niemców, ale dobrze zorganizowani Czesi.

40' Selke zatrzymany w polu karnym Czechów przez Simicia.

37' Gra ostatnio jest niezbyt porywająca. Dużo fauli i dużo tzw. strzałów "na aferę".

34' Toljan przegrał pojedynek z Havlem na skrzydle.

31' Arnold sfaulował Schicka przed własnym polem karnym.

29' Kolejna próba Selke. Znów z lewej strony i znów zabrakło niewiele.

27' Meyer do Gnabry'ego, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i... trafił w słupek!

24' Ucierpiał Arnold w starciu z Cernym, ale szybko stanął na nogi.

22' Toljan faulowany przed własną szesnastką.

21' Schick z drugiej linii... zablokowany.

20' Nieudany drybling Gnabry'ego na skrzydle.

19' Schick ruszył z kontrą, ale w porę interweniował Arnold.

18' Selke atakował lewym skrzydłem, ale podał do nikogo.

16' Znów zabrakło Niemcom strzału. Dobra wrzutka Dahouda.

Niemcy grają w z czarnymi opaskami, by upamiętnić zmarłego dwa dni temu Helmuta Kohla, który przez 16 lat pozostawał kanclerzem kraju.

Dopisała frekwencja w Tychach. Praktycznie cały stadion wypełniony.

11' Meyer spróbował szczęścia z dalszej odległości, ale w rezultacie posłał lekki strzał po ziemi wprost w ręce Zimy.

10' Czesi od kilku minut w natarciu.

7' Schick zagubił się w dryblingu przed szesnastką Niemców.

6' Selke powstrzymany przed polem karnym

5' Gnabry chybił o centymetry!

4' Niemcy rozgrywają piłkę swobodnie praktycznie na całym obszarze boiska.

2' Meyer faulowany przez Simicia w środkowym obszarze boiska.

1' Z daleka spróbował szczęścia Jankto. Piłka przeleciała wysoko nad bramką.

Zaczynamy!

Sędzia główny Jesus Gil Manzano wyprowadza drużyny na płytę boiska.

Nie zapomnijcie o naszym menedżerze "Wygraj Euro". Możecie wybierać już składy na 2. kolejkę, która startuje jutro. Zaraz się przekonacie, czy warto postawić na Patrika Schicka.

Żeby wziąć udział w "Wygraj Euro" wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Znamy już składy obu drużyn.

Niemcy:

Pollersbeck - Toljan, Stark, Kempf, Gerhardt - Arnold (C), Dahoud - Weiser, Meyer, Gnabry - Selke.

Czechy:

Zima - Sacek, Luftner, Simić, Havel - Sevcik, Soucek, Travnik (C) - Cerny, Schick, Jankto.

Witamy w relacji na żywo z pierwszego meczu grupy C, w którym Niemcy zmierzą się z Czechami. W grupie tej są jeszcze Duńczycy i Włosi - ich spotkanie o godz. 20:45.