Liga Światowa: Polska - USA. Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport

Siatkówka
Liga Światowa: Polska - USA. Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport
fot. PAP

W niedzielę, w ostatnim spotkaniu interkontynentalnej fazy Ligi Światowej Polska zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi. Biało-Czerwoni na parkiet wyjdą maksymalnie skoncentrowani, ponieważ zwycięstwo zagwarantuje im awans do Final Six. Transmisja meczu Polska - USA od godziny 19.15 w Polsacie i Polsacie Sport.

Podczas tegorocznej edycji Ligi Światowej nasi reprezentanci mieli zarówno swoje wzloty, jak i upadki. Na inaugurację w Pesaro najpierw wygrali z Brazylią (3:2) i Włochami (3:1), jednak w trzecim meczu niespodziewanie ulegli Iranowi (1:3). Również w Warnie szło im w kratkę - najpierw przegrali z Bułgarią (2:3) i Brazylią (1:3), by na koniec wygrać z, prowadzoną przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski Stephane'a Antigę, reprezentacją Kanady. Przed ostatnią kolejką fazy interkontynentalnej stało się jasne, że kwestia awansu do Final Six w Kurytybie rozstrzygnie się na polskich parkietach.

W pierwszym spotkaniu rozgrywanym w katowickim Spodku podopieczni Ferdinando de Giorgiego skomplikowali sobie jednak sytuację przegrywając z Rosją 0:3, i żeby myśleć o promocji do dalszej części turnieju konieczne było wygranie dwóch ostatnich spotkań. W sobotę Polacy gładko zrewanżowali się Iranowi, który nie mógł znaleźć sposobu na zwycięstwo choćby w jednym secie. Nasi reprezentanci górowali właściwie w każdym elemencie gry - świetnie funkcjonowało przyjęcie, a także gra w ataku. Wystarczy powiedzieć, że w pierwszych dwóch setach Persów było stać na wywalczenie zaledwie 17 i 18 punktów!

Z nadzieją możemy więc patrzyć na to, co w niedzielę wydarzy się w Łodzi. Tym bardziej, że przed meczem ze Stanami Zjednoczonymi Polska plasuje się na piątym miejscu i zwycięstwo z jakimkolwiek stosunkiem setowym pozwoli nam na pozostanie w rywalizacji.

Transmisja meczu Polska - USA od godziny 19.15 Polsacie Sport i od godziny 20.25 w Polsacie. Komentują Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze