Parzyszek w klubie Eredivisie!

Piłka nożna
Parzyszek w klubie Eredivisie!

Piotr Parzyszek zakończył sezon 2. ligi holenderskiej z 25 golami, co było drugim wynikiem w lidze. Dobra forma Polaka została zauważona w Eredevisie - od 1 lipca 23-latek będzie zawodnikiem PEC Zwolle.

Parzyszek dołączy do byłego klubu Mateusza Klicha na zasadzie wolnego transferu. Jego kontrakt z De Graafscham wygasa bowiem 30 czerwca - Polak jest związany z tym klubem z przerwami od 2007 roku. Rozegrał dla niego m.in. dziewięć meczów (w których zdobył dwie bramki) w Eredivisie.

Umowa Parzyszka ze Zwolle będzie obowiązywała do 30 czerwca 2020 roku, co potwierdzili już oficjalnie klubowi działacze.

Piotr Parzyszek od 1 lipca będzie zawodnikiem PEC Zwolle, byłego klubu Mateusza Klicha. Polak jest wicekrólem strzelców 2. ligi holenderskiej - strzelił w niej dla De Graafschap 25 goli.

- To silny fizycznie zawodnik, który mimo młodego wieku ma już wiele spotkań rozegranych na swoim koncie. W trakcie poprzedniego sezonu jeszcze bardziej się rozwinął, bardzo często trafiając do siatki. Teraz nadszedł czas, by wykonał kolejny krok - powiedział dyrektor sportowy 13. drużyny Eredivisie, Gerard Nijkamp.

Zwolle zeszły ligowy sezon zakończyło na 14. pozycji.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze